tr en

KİMLER KATILABİLİR

ODM I, 18 yaşını doldurmuş herkese açıktır. Sadece psikyatrik tedavi görenler için önerilmemektedir. Eğitimi tekrar alanlara % 25 indirimlidir.

Eğitim Yerleri ve Tarihleri İçin Tıklayınız

AMACI

ODM’nin büyük resminin anlatıldığı eğitimdir. ODM kavramlarının en önemlileri ve ODM’nin 4 temel modeli başlangıç ve orta seviyede katılımcılara anlatılmaktadır…

ODM yaşamı ve insan doğasını anlatan bir model olduğu ve tüm bunlar birer sistem olduğu için sistemlerin nasıl çalıştığı da bu eğitimde anlatılmaktadır…

İnsan doğası da bir düzenleyici sistem olarak ele alınmakta ve temel yapılar olan “algı, anlam, duygu, yetenek ve davranışlar” sistemik olarak işlenmektedir…

Ayrıca bir sistemin nasıl değiştirilebileceği soruları da bu 5 günlük eğitim içinde cevaplanmaktadır…

Eğitimde “Önce Anla!” prensibinden gidildiği ve “Aslında bize ne oluyor?” sorusu cevaplandığı için eğitimde en büyük bölüm kavramların oturtulmasına ayrılmaktadır. Soru-cevap kısmı ikinci sırada gelmekte, uygulamalarsa daha az yer kaplamaktadır…

Eğitim yaşamla ve insanla ilgili gerçeklerin bütüncül ve açıklayıcı bir şekilde birleştirilmesini hedeflemektedir. Örnekler birey, aile, şirket ve toplum üzerinden verilmekte ve bu dördünün de aslında aynı prensipler üzerine kurulu olduğu gösterilmektedir. Katılanlar hazır oldukları ve önceliklerine göre ihtiyaçları kadarını almaktadırlar. Hayatı anlatan ve aslında yapısal bir eğitim olduğu için de aynı eğitime katılan bir CEO, bir profesör, bir mühendis, bir psikolog, bir ev hanımı ya da bir öğrenci çıkışta “Gerçekten katıldığım en iyi eğitimdi!” diyebilmektedirler…

Zaman içinde hem eğitim optimize edildiği hem de insanlar geliştiği için bu eğitime tekrar katılabilmektedirler. ODM I’e 10’dan fazla gelen katılımcılarımız bulunmaktadır. Çoğunluk genellikle 2-3 yılda bir yenilemeyi tercih ediyor. Her seferinde yeni birşeylerin farkına vardıkları için “iyi ki buna da gelmişim yine çok önemli birşey farkettim!” diyorlar ve gelmeye devam ediyorlar…

Optimum Denge Modeli kitabı ve ODM I birbirlerini tamamlayacak şekilde hazırlanmıştır. Eğitim aldıktan sonra kitabı okursanız ODM’nin daha iyi anlaşıldığını söyleyebiliriz.

Eğitim gelirinin bir kısmı ODM Vakfı’na bağışlanmaktadır.

Neriman Akın (43) Uzman Danışman Psikolog/Life Coaching

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
HARİKA / ÇOOOK DEĞERLİ, ÇOOOK KIYMETLİ / ÇOOOOK ÖZEL BİLGİLERDİ SÜPER, THANK YOU,

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Perfect 11 numara (elim gayr-i ihtiyari 11 yazdı 🙂 )
Burada böyle bir soruya cevap vermek ya da muhatap edilmek bile beni utandırdı açıkçası.
Samimi olarak, övmek maksadıyla değil, bu soruyu çıkartın. Buradaki hiçkimse Tamer bey’i değerlendirecek seviyede değil/değiliz. Sözün kısası:Eğitimcimizi seviyoruz yani 🙂 Gönülden.

Nilüfer Yalçın (39) Doktor

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Tam olarak adına uygun bir eğitim oldu diye düşünüyorum. Küçük resmi değil büyük resmi görmeyi anladım. Detaylar yerine bütünle, sistemlerle düşünebilirim artık diye düşünüyorum. (Puzzle’ın parçaları tam olarak oturdu sanıyorum) Pratikte bunu geliştirmek de bizlere kalıyor 🙂 Kurs boyunca bende en çok değişen olayın içinden çıkıp dıştan ve üstten bakabilmek oldu. Farklı ve berrak görünüyor.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitimle ilgili mailinizi görünce neden o kadar çok sevindiğimi kursun bitiminde çok daha iyi anlamış bulunuyorum (Bilinçaltı sezgisel mutluluk :)) Herşeyi çok basit ve net bir şekilde anlattığınız ve bunca emeğin ve düşünsel sürecin ürününü bizlerle paylaştığınız için çok ama çok teşekkürler.
Aklınıza, emeğinize ve yüreğinize sağlık…
Devamını sabırsızlıkla (ama dengeli bir sabırsızlıkla:)) bekliyoruz.

Mükerrem Odabaş (45) Öğrenci

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitime gelmemde beni en çok etkileyen “denge” kelimesiydi. Beni zaman zaman derin yolculuklara çıkardınız. Eğitim çok verimli oldu. Farkındalık yaratırken düşündürdü. Aynı zamanda seçenekleriyle zenginleştirdi.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Sakin, sabırlı, anlamlı ses tonu ile ders anlatışı çok güzel. Model alabileceğim özelliklerinin başında istikrarlı oluşu geliyor.
Teşekkür ederim.

Zeynep Yasemin Karabeyoğlu Dermancı (48) Endüstri Mühendisi

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Kafamın çok karıştığı bir dönemde (huzur ve başarı araındaki çelişki) yeniden önümü görmemi sağladı. Burada aldıklarımı geldiğimdeki problemlerimi çözmek için kullanmayı düşünüyorum. Bu eğitimde probleme odaklı kalmadım. Daha genel algıladım.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Daha önceki pozitif düşüncelerim daha da pekişti. Huzurlu bir eğitimci olarak hayatımda kalmasını temenni ederim.

Ali Dermancı (46) Eczacı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
NLP Practitioner ve Master Practitioner eğitimlerini Tamer Bey’den aldım. Son derece faydalıydı. 5 yıl aradan sonra koştura koştura geldiğim Optimum Denge Modelinde çok faydalı, çok etkin, gene yaşamımda kullanıp uygulayacağım bilgiler ve uygulamalar edindim. Tekrar yaşamımda yeni enstrümanlara kavuştum. Zevk ve istekle kullanacağım.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Müthiş… İstediğini, istenildiği kadar, bugün ve gelecekte kullanılabilecek şekilde veren bir eğitimci.
Tamer Dövücü gerçekten müteşekkirim.

Nuray Büyük (44) Psikolojik Danışman

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Her gün ve her saati dolu dolu, verimli, faydalı. Kendimize yaptığımız bir yolculuk… Mikroskop ve teleskopla inceleme… Sistem ve sibernetiği keşfetmek ve nisbeten tanışmak… Bilinen ve bilinmeyen şeylerin muazzam bir servisi… Kısa-öz-net faydalı bir tablet… Anksiyete, endişe, başarı hipertansiyonunu düşüren dilaltı… Ilgıt ılgıt esen bir huzur meltemi… Ayakları yere sabit bastıran istikrar mekanizması… Farkındalık ve farkındalıkla gelen özgüven + özdeğer. Denge yolculuğunun biletleri… Bugünün salonunda geçmişi ve geleceği izlemek… Sakinleşme ve huzur…

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Her zamanki gibi sakin, emin, paylaşımcı… Yılların emeğini, birikimini, deneyimini bizimle paylaşan, imbiğinden damıtan bir hoca. Tüm temsil sistemlerini özgüven ve hipnotik dille birleştiren anlatım tarzı.
Gönülden teşekkürler
(Dualarımın, hayatımın ve hocalarımın protokolündesiniz)

Filiz Çolakbayraktar (45) Psikolog-Aile Danışmanı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Bey’in daha önceki eğitimleri de yabancı hayranlığı olan biz Türkler için bir farklılık getirmişti. Bu eğitimle birlikte danışmanlıkta uyguladığım tekniklerin daha yerli yerine oturacağını ve kendi açımdan da ruhsal boyutta kendi hedeflerimin de nereye oturacağına dair geliştirici ve formülize edici bilgilere sahip oldum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Bey, eğitim formatı ve eğitimci kimliği ile benim düşünceme göre gerçekten perfect. Kendisi de belli oluyor ki kendine dair eğitimini gerçekleştirmiş. Umuyorum ki Türkiye’de hakettiği yere gelir ve bu mütevazilikte kalarak da bizlerle bunları paylaşır.
Çok Teşekkür ederim.

Bahar Uysal (46) Hukuk Müşaviri

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bu eğitime katıldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Hayatı, insanları ve kendimizi anlamak bakımından çok faydalı bir süreçti. Umarım tekrarları ve devamı olur. Tüm sevdiklerimin bu eğitimi almasını dilerdim. Erdemlerimizi koruyarak başarılı olabilmek ! Bu eğitimin amacı buydu bence.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Son derece başarılı ve sabırlı bir eğitimci Tamer Bey. Herşey için çok teşekkürler.

İnanç Uysal (21) Öğrenci

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Açgözlü hırsları ve egoyu desteklemeyen, alışıldık “kişisel gelişim” anlayışından farklı olmasıyla çok önemli bir kurs.
Sadece kursa gelip gitmekle bile, -her nekadar kendimi genç yaşım gereği dışarda tutmaya çalışsam da-, bende olumlu etkiler bırakan bir kurs.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bildikleri ile orantılı derecede mütevazi, bir nevi “modern zaman bilgesi” olarak tanımlayabileceğimiz ve Türkiye ve dünya için bir şans olan faydalı bir şahıs.
Teşekkür ederiz.

Yeşil Gürleyen (47) Psikolog

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bütüne bakışımı daha da berraklaştırdı. İhtiyaç duyduğum çoğu bilgiye ulaştım. Sadece bilgisel açıdan değil tecrübesel kısmı da çok çok yararlıydı. Tam zamanı olduğunu düşündüğüm bir eğitim. Dengesizleşmeyi besleyen bir zamanda bana çok iyi geldi en azından. Bu açıdan zamanlama da bence mükemmel. Pek çok soruya yanıt buldum ve bu yanıtları büyük resmin içinde görmek çok güzel, estetik keyif veren bir eğitim. Ne eksik ne fazla vardı.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Her sorumuza sabırla yanıt vermeniz, saçmalama hakkı tanımanız son derece iyi hissettirdi. Ve üstelik bu soruları üst seviyede yanıtlamanız çok etkileyici. Huzuru ve sakinliği modellemeniz çok öğreticiydi benim için. Yine ne bir eksik ne bir fazla-altın oran çok hoş.

Canan Başaran (51) Reklamcılıktan emekli-Homeopat

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Hiç dikkatim dağılmadan, ilgi düzeyim yüksek seviyede ve anlayarak kursu tamamladım (diye düşünüyorum şimdilik… Notları tekrar okuyunca uygulamada da daha iyi olabilirim) Kendim ve yakınlarım hakkında yeni bir bakış açısı edindim. Sırada okunmak için bekleyen bazı kitaplar gereksiz konuma düştü, içerikleri hafif görünüyor şimdi…

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
2005’den beri Tamer Bey’i tanıyorum. (NLP Practitioner) Hocaların “usta sanatçısı”

Berk Yıldırım (42) Öğrenci

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Katıldığım için çok memnun olduğum bir eğitim oldu. Devamı ve ileri sürümleri için kitabın baskısını dört gözle bekliyorum. Eğitimin içeriğini yaşayarak zenginleştirmeyi arzu ediyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Radyo proğramı (TV değil) İnternet e-posta grupları (facebook değil) ile iletişimi devam ettirmeyi arzu ederim.
Aklına, emeğine ve yüreğine sağlık.
İyi yolculuklar, görüşeceğiz… (Kaptanınız konuşuyor…:))

Sevim Külçur (41) Müşteri Temsilcisi

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Tülin hanımın gönderdiği tanıtıcı mailde “hayatınızı kolaylaştıracak” diye Bir şey yazdığını hatırlıyorum. “hadi canım” demiştim o zaman. Kursun sonunda şu anda anlıyorum ki Tamer Bey’in öğrettiği şeyler gerçekten işe yarıyor.
Bu dünyada bilgiden çok bir şey yok gibi. Ancak bu bilgilerin kişilerde değişim yaratması Practitioner eğitimi almış bir kişi için bile mucize gibi…
BU İŞE YARIYOR!

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Süper insan, ermiş kişi, bilge. Ne kadar şanslıyım tanıdığım için kendisini…

Mürşide Güney (36) Yaşam Koçu

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitimde 5. günün sonuna geldiğimizde Tamer bey “işte durum budur” dediğinde ben mest olmuş halde ve sesli bir şekilde “çok güzeeeel” dedim. O kadar gayr-i ihtiyari çıktı ki ağzımdan sınıf gülmeye başladı. Hikmet taşı gediğine koymaktır denir ya, taşlar yerine oturdu sanki. Kendimi, insanları ve hayatı anlamanın çok güzel Bir şey olduğunu iyice hissettim.
Bugün son gün. Yani 6. gündeyiz. Öğrendiklerimin mutluluğunu, bu hazzın bitmesinin üzüntüsünü, öğrendiklerimi hayata geçirecek olmanın heyecanını yaşıyorum.
Bu eğitimde akıl-yürek-emek tam dengeli olarak vardı.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Deniz derya mı desem, derya deniz mi desem…
Yaptıklarına tanımadan bile hayret makamından bakarken, tanıdıktan sonra hayretin karesi makamından bakıyorum.
Çok teşekkür ederim bu eğitimi verdiğiniz için. Bu cümledeki “çok” kelimesi kifayetsiz kalıyor.
Lütfen bu kadar uzun ara vermeden tekrar eğitim açın.

Levent Tümer (45) Diş Hekimi

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Çok kısa bir zamanda çok yoğun ve değerli bilgilerin hepsinin bir arada ve bir model etrafında sunulduğu, anlayamadığımız veya farkedemediğimiz bir çok kavramın anlaşılır hale getirildiği ve matematiksel ifadelerle anlatıldığı çok önemli bir çalışma olduğunu düşünüyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Son derece anlaşılır, net, toparlayıcı bir anlatımla dikkatin sürekli maksimum seviyede tutulduğu değişik bir yöntem.

Burcu Budak Albayrak (33) Reklam&Halkla İlişkiler&İletişim Uzmanı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Şahsi olarak uzun yıllardır gerek kişisel gelişim alanında, bunun dahilinde enerjisel ve farkındalıkla ilgili birçok seminer ve eğitimlere katılmıştım. Bu eğitim öncelikle bu kadar eğitimin boşa gitmediğini farkettirmesinin yanısıra bir o kadar da yolun başında olduğumu hissettirdi. Genel yaşamımıza baktığımızda hayatın özetinin de aslında bu olduğunu; basit ve bir o kadar da zor yönlerini rahatlıkla görebilmenin keyfini farkederek hissedebiliyorsunuz.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bilmek kavramının yeterli olmasının tamamiyle kişiye özgü olabileceği, aslolan bunu aktarmak konusundaki profesyonellik seviyesinin mükemmel olmasıydı.
Bu harika deneyimi yaşadığım için, kendimi gerçekten değerli hissettirdiğiniz için bir kez daha teşekkürler.

Nilgün Yalım Eren (46) Endüstri Mühendisi/ Profesyonel Koç

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Almış olduğum koçluk eğitimindeki bütün taşlar yerine oturdu. Bazı konuları daha iyi anlama fırsatı buldum. Artık özel hayatımda +’da DENGE noktasında kendimi gördüğüm anlar oluştu.
Bugüne kadar okuduğum kitaplarda anlatılanları daha iyi anladım.
Bu bilgiler ışığında daha kendimden emin, rahat ve doğru ilerleyeceğim için mutluyum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Sn. Tamer Dövücü gerek bilgisi, gerekse akıcı anlatımı ile farkını ortaya koymuştur. Optimum Denge Modeli olarak ortaya koyduğu sistem için kendisini tebrik ediyor ve başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.
Bu güzel ve dopdolu seminer için çok teşekkür ederim.
Saygılarımla

Leo Halepli (30) Yönetim Danışmanı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Ansiklopedik, interaktif, kapsamlı bir model. İnsan ve iletişimin olduğu her yerde (iş, aile, özel yaşam, spor) oluşan sorunların yapısı, içeriği ve süreci nedir ve nasıl oluşur? Bunlar anlaşıldığında nasıl doğru eyleme geçilir? Etkinlik (başarı) ve insanlık (huzur) dengelenerek nasıl yaşanır ? İyi, güzel ve doğru hayat nasıl yaşanır? Bu ideallere pratik ve kolay uygulanabilir çözümleri öğrenmek istiyorsanız bu eğitime katılın.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Kişisel ve profesyonel eğitim dünyasındaki büyük ustalarla çalışmış/eğitim almış biri olarak, Tamer beyin bu elit lige ait olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. İnsancıl değerleriyle ve yaklaşımıyla olsun, ustalığıyla olsun, Türkiye’ye özgü olanla evrensel olanı dengelemesiyle olsun yaratıcılığı ve kendi geliştirdikleriyle olsun takdireşayan bir eğitimci kendisi.

Suat Baştürk (47) Yaşam Koçu/ İngilizce konuşturma koçu

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Teknik olarak doyurucu bir eğitim. İçerik beklentilerimi karşıladı. Bilgilendim. Eğitim ortamı daha iyi olabilirdi. Ses’in dağıldığı, 7 saat süre ile oturmaya müsait olmayan sandalyeler, havalandırma yetersiz ve not almaya müsait bir ortam yoktu. Bunlara dikkat edilmesini tavsiye ederim.
Çok teşekkür ederim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
İlk defa tanıştık. Bilgilerini ve tecrübelerini ve özellikle uzun yıllar ortaya koyduğu emeğini paylaştığı için çok teşekkür ediyorum. Bazı insanlar özeldir. Tamer hoca da özel. Tanıdığıma memnun oldum.

Onur Dövücü (30) Bilgisayar Proğramı Eğitmeni

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Güzel bir yolculuktu. Hem kendimin hem de başkalarının anlatılan modelde kendilerini görmeleri, bunu deneyimlemeleri heyecan vericiydi.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
O daha iyisini yapıncaya kadar en iyisi budur!

Saba Deniz (36) Yaşam Koçu

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bu eğitim bana “yaşam koçluğu” kimliğinde öncelikle bir model oluşturdu. Yaptığım çalışmaların + üzerinde nereye koyacağımı, hangi bilgilerle neleri etkileyebileceğimi gösteren hoş bir eğitimdi.
Eğitim sırasında verilen bilgileri algılarken kendi yaşamımın ve çevremin içinden de sık sık çıktım. Bu şekilde algılamam ve olanları konumlandırmam netleşti.
Daha uzun ve detaylı işlenmesini isterdim.
Devamını daha ileri düzeylerde alabilmeyi ve uygulayıcı noktasına ait olan detayları öğrenmek istedim.
O sebeble bir eğitime daha katılmak isterim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Bey’in verdiği eğitimlere ilk katılışım. Bilgiyi net, detaylı, anlaşılır ve sistematik bir şekilde vermesi çok güzeldi. Sınıftaki tavrı ve davranışlarıyla da motivasyonu hep yüksek tuttu.
İyi ki varsınız.
Teşekkürler

Ruhigül Aydıner (37) Hakim

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Hayatımda anlamaya, çözmeye çalıştığım şeyleri, sistematik içinde görmemi sağladı. Böylece kendimi ve çevremi daha iyi anladım. Neyin, neden öyle olduğunu çözdüm. Bilincim, farkındalığım oluştu, taşlar yerine oturdu. İyi ki katılmışım
Teşekkürler

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Çok emek vermiş ve çok içselleştirmiş. Bunu anlatımlarından ve anlatım tarzından anlıyorsunuz.
Bilgileri yaşamış, içine sindirmiş, bunu zaman içinde yapmış ve ustalaşmış.
Ancak konuşurken ses tou biraz daha yüksek olmalı. Bazı kelimeleri duymada, anlamada zorluk çektim.
Teşekkürler.

Pınar Arkan (43) Danışman Psikolog

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Ben lisans eğitimi sonrası terapi teknikleri, hipnoz eğitimleri ve üç sene çok çeşitli enerji eğitimleri aldım.
Eğitimde konuşulan konuların bilgilerimin toparlanması anlamında çok faydalı olduğunu düşünüyorum.
Çok anlamlı, çok pratik, çok verimli idi.
Aklınıza, yüreğinize ve emeğinize sağlık.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Son derece başarılı ve konuya çok hakim olduğunu düşünüyorum.
Tekrar gerçekten çok teşekkürler.

Naile Damalı (Büyük)

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bu eğitimi kelimelerle anlatmayı beceremiyorum. Tek kelime ile MÜTHİŞ ! Allah herkese nasib etsin.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitimci ise 4N tabir edilen ÇOK NADİR bulunan kişi !

Göksel Güldoğan (40) Hekim

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Çok güzel bir eğitim. Beklentilerimin üzerindeydi. Hayatı ve kendimi anlamamda çok yardımcı oldu.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Harika bir anlatımı var.

Aysun Oğuz (34) Öğretmen

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Ben bu eğitimin hayatı yorumlama, hayata farklı bakış açısıyla bakma yetisi kazanma, hayatta daha dengeli, uyumlu, pozitif olabilmeyi becerme yeteneği kazandırdığını ve kazandırabileceğini düşünüyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tekrar görüşme dileğiyle başlayarak sizin hayatta iyi bir yol gösterici olabileceğinizi düşünüyorum.
Ama size bir sorum var. Sınıfta sormadım. “Siz mutlu musunuz?”

Şule Yalçın (38) Doktor

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Yıllarca yaşanmışlık içinde bile anlaşılamayan konular son derece anlaşılır ve uygulanabilir halde sunuldu. Eğitim sırasında bile bilgilerin çoğunu içselleştirebildim. (-ki genellikle eğitimi alırsınız, kitabı okursunuz ama çok kısa süre sonra pek fazla etkisi olmadığını görürsünüz)
Bu eğitim hayatın içinde fayda sağlayacak, hatta fayda sağlamaya başladı bile…

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
İlaç sektöründe 15 yıl çalıştım ve bu süre içinde çok çeşitli “kişisel gelişim” adı altında eğitimler aldım.
Katıldığım “Ericksonian hipnoterapi” eğitiminiz ve “optimum denge” benim için bambaşka deneyimler oldu.
Bu geniş birikiminizden bizleri yararlandırdığınız için çok teşekkürler…
Emeklerinize sağlık.

Ayşe Yardımcı (34) Psikolog

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Optimum denge eğitimi önce kendimi sonra da tüm evreni anlamam adına farkındalıklarımı arttırdı. Anksiyete ve depresyon bölgesinde takılıp kalmaktansa başarı ve huzur periyodunda hayatımı dengeleyebileceğimi öğrenmek beni müthiş rahatlattı. Kendimi – ve +’larımla sevmeyi tekrar hatırladım. Acele etmemem gerektiğini, sabırla ve emekle ilerlersem daha sağlam adımlarım olacağını yine bu eğitim sayesinde içselleştirdim.
Eğitim psikolog kimliğimde büyük problemlerin çok küçük püf noktaları ile çözülebileceğinin formüllerini verdi.
Eğitim tam bana göre idi. Çok iyi geldi.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer hocanın mütevaziliği ve anlattıklarını içselleştiriyor olması eğitimin etkisini benim gözümde arttırdı. Kendisini aşmış ve gerçekleştirmiş birini tanımak ufkumu genişletti. Teşekkür ederim.

Zeynep Ocak (40) Satış Temsilcisi

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Böyle bir eğitimi ilk kez aldım. Bu kadar derinlemesine bir sistemin bu kadar sistematik ve uygulamaya yönelik olması çok önemli. Yaşama bakışımı ve duruşumu değiştirmeye başladığını şimdiden hissettiriyor. Zaman içinde daha da oturtarak yeni bir yaşama başlayacağımı hissettiriyor.
Sanırım gerçek bir mucize bu…

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitimin tam bir modellemesi olarak dimdik duruyor. Optimum Dengeyi genel davranış modeli olarak oturtmuş.
Güven duygusunu oluşturarak öğrenmeyi kolaylaştırıyor.

Pelin Peltek (30) Psikolog

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Hem teorik anlamda hem de uygulama anlamında bakış açımı genişleten bir eğitimdi. Farklı yaklaşımları sentezleyip minimalize edilmiş uygulamaları yararlıydı.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Konusuna haim, anlaşılır bir sunuş tarzı var. Bazen hızlı konuşuyor, yazarken yetişmekte zorlanabiliyorum.
Genel olarak olumlu.

Nerman Söylemez (43) Yaşam Koçu

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Beklentilerimin ötesinde bir eğitimdi. Bende boşluk yaratan henüz tam oturtamadığım konular çok netleşti.
Kendimi gerçekten görmeyi ve nerelerde takılıp nasıl çıkabileceğimi gördüm.
Eğitimde verilen bilgiler net, anlaşılır ve herkese hitap edecek şekilde yapılandırılmıştı. Uygulamalar çok faydalıydı.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
İlk kez eğitim almama rağmen konulara çok hakim, herkese ulaşabilen ve çok donanımlı.
Böyle değerli ve bilgili kişilerin bilgilerini diğer kişilerle paylaşması çok güzel.

Sevil Ünsal Köprülü (44) Tıp Doktoru

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Hayatımdaki seçeneklerimin, bakış açılarımın çeşitliliği zenginleştiği için çok mutluyum. Daha önceki eğitimlerde öğrendiklerimin tekrar pekiştirilmesi gerek mesleki gerek özel hayatımda çok faydası olduğunu düşünmüştüm ve devamlılığında da emin olmamı sağladı.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Mükemmel!
Kendimi çok şanslı hissediyorum.
Çok teşekkür ediyorum.

Melda Doğan (46) Sosyolog

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
NLP çalışmasından sonra şu an geldiğim, hayat içinde bulunduğum noktayı gördüm.
Şu an ne yapıyorum, kendimi durdurduğum noktalar, ilerleme kaydettiğim durumlarım hakkında bilgi sahibi oldum. Kendimi anlama yolunda bir büyük adım daha attım.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitimlerinin devam etmesi ve bilgisinden daha fazla faydalanmayı umut ediyorum.

Rüya Yüksel (54) Profesyonel iş/lojistik + Yaşam Koçluğu

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Hayat adını verdiğimiz yaşam analizinin çok iyi şekilde yapıldığını düşünüyorum. Sorunların basite indirgenerek değişimin kısa sürede gerçekleşebileceğini gördük. Yüksek motivasyon yaratan bir çalışmaydı. Her bir bireyin alması gereken bir eğitim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Uzun yıllar emek, akıl ve yürek harcanarak oluşturulmuş olan bu çalışmada Tamer Bey’in katkıları çok büyük.
Kendisine yürekten teşekkürler. İyi ki var!

Rana Eken (42) Yönetici

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Optimum denge modeli ile taşlar yerine oturdu. Sistemi tamamen anlayınca “Bunlar neden benim başıma geldi?” sorusuna cevap bulmak kolaylaştı. Hazmetmem için biraz zamana ve tekrara ihtiyacım olacak ancak bu 6 gün bile benim ciddi bir değişimime yola açtı.
TAMER HOCA ÇOK TEŞEKKÜRLER !

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer bey çok akıcı, sakin ve duru bir dille anlattığı için anlaması çok kolay. Müthiş bir bilgi ve tecrübe. Umuyorum Tamer Bey tekrar bir kurs daha verir.

Cüneyt Karabiber (45) Tıp Doktoru

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Yine herşeyi bildiğime inanarak geldim…
Yine karmakarışık oldum…
Yine gidiyorum…
Birgün Tamer’le yaşadıklarımı yazmayı bile düşünüyorum. Ama Carlos Castenada zaten yazmış.
Tamer teşekkür ederim. Yaşamıma dokundun yine…

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Dengeli, yeterli, zenginleştirici, anlattıklarını yaşayan, model olan,…

Nurhayat Yüksel (45) Psikolog

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Model tüm soruların cevabını verebilecek şekilde anlatıldı.
Açık, net ve detaylı bilgi bir aradaydı. Öğrenirken gelişmek ve değişmek nedir bunu yaşamak çok güzeldi. İnsan, hayat, insana ve hayata bakış, kendini ve yaşamı anlama, anladıklarını uygulayabilme bir arada olan bir eğitim proğramı.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Teşekkürler. Perfect:))))

Serpil Sarıca (59) Mimar

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bu eğitimin anlaşılacağı oranda mümkün olduğu kadar yetişmekte olan yeni nesle aktarılması (mevcuttaki işe yaramayan ve düşünmeyi devre dışı bırakan sistem yerine) kanaatindeyim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Akıl, Emek ve Yüreğinize sağlık.
7 yıl hiç boşa geçmemiş.
Kolaylıklar dilerim.

Arzu Mülayim (35) Doktor/Pazarlama

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bir ömre sığacak deneyim 6 günde hap haline getirilmiş. Tüm algı boyutlarımıza hitap eden, açık, en basite indirgenmiş, çok derin emek harcanmış bir hazine.
Kendimi çok şanslı hissediyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
İlgili, yoğun bir deniz. Hayatımda açık kaldığını, yarım kaldığını düşündüğüm konularda tanımaktan onur duyduğum son derece değerli bir rehber.