tr en

Katılımcı Görüşleri

İSTANBUL, MAYIS 2011
OPTİMUM DENGE MODELİ KATILIMCI DEĞERLENDİRMELERİ

Neriman Akın (43) Uzman Danışman Psikolog/Life Coaching

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
HARİKA / ÇOOOK DEĞERLİ, ÇOOOK KIYMETLİ / ÇOOOOK ÖZEL BİLGİLERDİ SÜPER, THANK YOU,

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Perfect 11 numara (elim gayr-i ihtiyari 11 yazdı 🙂 )
Burada böyle bir soruya cevap vermek ya da muhatap edilmek bile beni utandırdı açıkçası.
Samimi olarak, övmek maksadıyla değil, bu soruyu çıkartın. Buradaki hiçkimse Tamer bey’i değerlendirecek seviyede değil/değiliz. Sözün kısası:Eğitimcimizi seviyoruz yani 🙂 Gönülden.

Nilüfer Yalçın (39) Doktor

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Tam olarak adına uygun bir eğitim oldu diye düşünüyorum. Küçük resmi değil büyük resmi görmeyi anladım. Detaylar yerine bütünle, sistemlerle düşünebilirim artık diye düşünüyorum. (Puzzle’ın parçaları tam olarak oturdu sanıyorum) Pratikte bunu geliştirmek de bizlere kalıyor 🙂 Kurs boyunca bende en çok değişen olayın içinden çıkıp dıştan ve üstten bakabilmek oldu. Farklı ve berrak görünüyor.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitimle ilgili mailinizi görünce neden o kadar çok sevindiğimi kursun bitiminde çok daha iyi anlamış bulunuyorum (Bilinçaltı sezgisel mutluluk :)) Herşeyi çok basit ve net bir şekilde anlattığınız ve bunca emeğin ve düşünsel sürecin ürününü bizlerle paylaştığınız için çok ama çok teşekkürler.
Aklınıza, emeğinize ve yüreğinize sağlık…
Devamını sabırsızlıkla (ama dengeli bir sabırsızlıkla:)) bekliyoruz.

Mükerrem Odabaş (45) Öğrenci

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitime gelmemde beni en çok etkileyen “denge” kelimesiydi. Beni zaman zaman derin yolculuklara çıkardınız. Eğitim çok verimli oldu. Farkındalık yaratırken düşündürdü. Aynı zamanda seçenekleriyle zenginleştirdi.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Sakin, sabırlı, anlamlı ses tonu ile ders anlatışı çok güzel. Model alabileceğim özelliklerinin başında istikrarlı oluşu geliyor.
Teşekkür ederim.

Zeynep Yasemin Karabeyoğlu Dermancı (48) Endüstri Mühendisi

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Kafamın çok karıştığı bir dönemde (huzur ve başarı araındaki çelişki) yeniden önümü görmemi sağladı. Burada aldıklarımı geldiğimdeki problemlerimi çözmek için kullanmayı düşünüyorum. Bu eğitimde probleme odaklı kalmadım. Daha genel algıladım.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Daha önceki pozitif düşüncelerim daha da pekişti. Huzurlu bir eğitimci olarak hayatımda kalmasını temenni ederim.

Ali Dermancı (46) Eczacı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
NLP Practitioner ve Master Practitioner eğitimlerini Tamer Bey’den aldım. Son derece faydalıydı. 5 yıl aradan sonra koştura koştura geldiğim Optimum Denge Modelinde çok faydalı, çok etkin, gene yaşamımda kullanıp uygulayacağım bilgiler ve uygulamalar edindim. Tekrar yaşamımda yeni enstrümanlara kavuştum. Zevk ve istekle kullanacağım.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Müthiş… İstediğini, istenildiği kadar, bugün ve gelecekte kullanılabilecek şekilde veren bir eğitimci.
Tamer Dövücü gerçekten müteşekkirim.

Nuray Büyük (44) Psikolojik Danışman

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Her gün ve her saati dolu dolu, verimli, faydalı. Kendimize yaptığımız bir yolculuk… Mikroskop ve teleskopla inceleme… Sistem ve sibernetiği keşfetmek ve nisbeten tanışmak… Bilinen ve bilinmeyen şeylerin muazzam bir servisi… Kısa-öz-net faydalı bir tablet… Anksiyete, endişe, başarı hipertansiyonunu düşüren dilaltı… Ilgıt ılgıt esen bir huzur meltemi… Ayakları yere sabit bastıran istikrar mekanizması… Farkındalık ve farkındalıkla gelen özgüven + özdeğer. Denge yolculuğunun biletleri… Bugünün salonunda geçmişi ve geleceği izlemek… Sakinleşme ve huzur…

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Her zamanki gibi sakin, emin, paylaşımcı… Yılların emeğini, birikimini, deneyimini bizimle paylaşan, imbiğinden damıtan bir hoca. Tüm temsil sistemlerini özgüven ve hipnotik dille birleştiren anlatım tarzı.
Gönülden teşekkürler
(Dualarımın, hayatımın ve hocalarımın protokolündesiniz)

Filiz Çolakbayraktar (45) Psikolog-Aile Danışmanı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Bey’in daha önceki eğitimleri de yabancı hayranlığı olan biz Türkler için bir farklılık getirmişti. Bu eğitimle birlikte danışmanlıkta uyguladığım tekniklerin daha yerli yerine oturacağını ve kendi açımdan da ruhsal boyutta kendi hedeflerimin de nereye oturacağına dair geliştirici ve formülize edici bilgilere sahip oldum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Bey, eğitim formatı ve eğitimci kimliği ile benim düşünceme göre gerçekten perfect. Kendisi de belli oluyor ki kendine dair eğitimini gerçekleştirmiş. Umuyorum ki Türkiye’de hakettiği yere gelir ve bu mütevazilikte kalarak da bizlerle bunları paylaşır.
Çok Teşekkür ederim.

Bahar Uysal (46) Hukuk Müşaviri

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bu eğitime katıldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Hayatı, insanları ve kendimizi anlamak bakımından çok faydalı bir süreçti. Umarım tekrarları ve devamı olur. Tüm sevdiklerimin bu eğitimi almasını dilerdim. Erdemlerimizi koruyarak başarılı olabilmek ! Bu eğitimin amacı buydu bence.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Son derece başarılı ve sabırlı bir eğitimci Tamer Bey. Herşey için çok teşekkürler.

İnanç Uysal (21) Öğrenci

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Açgözlü hırsları ve egoyu desteklemeyen, alışıldık “kişisel gelişim” anlayışından farklı olmasıyla çok önemli bir kurs.
Sadece kursa gelip gitmekle bile, -her nekadar kendimi genç yaşım gereği dışarda tutmaya çalışsam da-, bende olumlu etkiler bırakan bir kurs.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bildikleri ile orantılı derecede mütevazi, bir nevi “modern zaman bilgesi” olarak tanımlayabileceğimiz ve Türkiye ve dünya için bir şans olan faydalı bir şahıs.
Teşekkür ederiz.

Yeşil Gürleyen (47) Psikolog

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bütüne bakışımı daha da berraklaştırdı. İhtiyaç duyduğum çoğu bilgiye ulaştım. Sadece bilgisel açıdan değil tecrübesel kısmı da çok çok yararlıydı. Tam zamanı olduğunu düşündüğüm bir eğitim. Dengesizleşmeyi besleyen bir zamanda bana çok iyi geldi en azından. Bu açıdan zamanlama da bence mükemmel. Pek çok soruya yanıt buldum ve bu yanıtları büyük resmin içinde görmek çok güzel, estetik keyif veren bir eğitim. Ne eksik ne fazla vardı.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Her sorumuza sabırla yanıt vermeniz, saçmalama hakkı tanımanız son derece iyi hissettirdi. Ve üstelik bu soruları üst seviyede yanıtlamanız çok etkileyici. Huzuru ve sakinliği modellemeniz çok öğreticiydi benim için. Yine ne bir eksik ne bir fazla-altın oran çok hoş.

Canan Başaran (51) Reklamcılıktan emekli-Homeopat

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Hiç dikkatim dağılmadan, ilgi düzeyim yüksek seviyede ve anlayarak kursu tamamladım (diye düşünüyorum şimdilik… Notları tekrar okuyunca uygulamada da daha iyi olabilirim) Kendim ve yakınlarım hakkında yeni bir bakış açısı edindim. Sırada okunmak için bekleyen bazı kitaplar gereksiz konuma düştü, içerikleri hafif görünüyor şimdi…

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
2005’den beri Tamer Bey’i tanıyorum. (NLP Practitioner) Hocaların “usta sanatçısı”

Berk Yıldırım (42) Öğrenci

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Katıldığım için çok memnun olduğum bir eğitim oldu. Devamı ve ileri sürümleri için kitabın baskısını dört gözle bekliyorum. Eğitimin içeriğini yaşayarak zenginleştirmeyi arzu ediyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Radyo proğramı (TV değil) İnternet e-posta grupları (facebook değil) ile iletişimi devam ettirmeyi arzu ederim.
Aklına, emeğine ve yüreğine sağlık.
İyi yolculuklar, görüşeceğiz… (Kaptanınız konuşuyor…:))

Sevim Külçur (41) Müşteri Temsilcisi

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Tülin hanımın gönderdiği tanıtıcı mailde “hayatınızı kolaylaştıracak” diye Bir şey yazdığını hatırlıyorum. “hadi canım” demiştim o zaman. Kursun sonunda şu anda anlıyorum ki Tamer Bey’in öğrettiği şeyler gerçekten işe yarıyor.
Bu dünyada bilgiden çok bir şey yok gibi. Ancak bu bilgilerin kişilerde değişim yaratması Practitioner eğitimi almış bir kişi için bile mucize gibi…
BU İŞE YARIYOR!

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Süper insan, ermiş kişi, bilge. Ne kadar şanslıyım tanıdığım için kendisini…

Mürşide Güney (36) Yaşam Koçu

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitimde 5. günün sonuna geldiğimizde Tamer bey “işte durum budur” dediğinde ben mest olmuş halde ve sesli bir şekilde “çok güzeeeel” dedim. O kadar gayr-i ihtiyari çıktı ki ağzımdan sınıf gülmeye başladı. Hikmet taşı gediğine koymaktır denir ya, taşlar yerine oturdu sanki. Kendimi, insanları ve hayatı anlamanın çok güzel Bir şey olduğunu iyice hissettim.
Bugün son gün. Yani 6. gündeyiz. Öğrendiklerimin mutluluğunu, bu hazzın bitmesinin üzüntüsünü, öğrendiklerimi hayata geçirecek olmanın heyecanını yaşıyorum.
Bu eğitimde akıl-yürek-emek tam dengeli olarak vardı.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Deniz derya mı desem, derya deniz mi desem…
Yaptıklarına tanımadan bile hayret makamından bakarken, tanıdıktan sonra hayretin karesi makamından bakıyorum.
Çok teşekkür ederim bu eğitimi verdiğiniz için. Bu cümledeki “çok” kelimesi kifayetsiz kalıyor.
Lütfen bu kadar uzun ara vermeden tekrar eğitim açın.

Levent Tümer (45) Diş Hekimi

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Çok kısa bir zamanda çok yoğun ve değerli bilgilerin hepsinin bir arada ve bir model etrafında sunulduğu, anlayamadığımız veya farkedemediğimiz bir çok kavramın anlaşılır hale getirildiği ve matematiksel ifadelerle anlatıldığı çok önemli bir çalışma olduğunu düşünüyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Son derece anlaşılır, net, toparlayıcı bir anlatımla dikkatin sürekli maksimum seviyede tutulduğu değişik bir yöntem.

Burcu Budak Albayrak (33) Reklam&Halkla İlişkiler&İletişim Uzmanı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Şahsi olarak uzun yıllardır gerek kişisel gelişim alanında, bunun dahilinde enerjisel ve farkındalıkla ilgili birçok seminer ve eğitimlere katılmıştım. Bu eğitim öncelikle bu kadar eğitimin boşa gitmediğini farkettirmesinin yanısıra bir o kadar da yolun başında olduğumu hissettirdi. Genel yaşamımıza baktığımızda hayatın özetinin de aslında bu olduğunu; basit ve bir o kadar da zor yönlerini rahatlıkla görebilmenin keyfini farkederek hissedebiliyorsunuz.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bilmek kavramının yeterli olmasının tamamiyle kişiye özgü olabileceği, aslolan bunu aktarmak konusundaki profesyonellik seviyesinin mükemmel olmasıydı.
Bu harika deneyimi yaşadığım için, kendimi gerçekten değerli hissettirdiğiniz için bir kez daha teşekkürler.

Nilgün Yalım Eren (46) Endüstri Mühendisi/ Profesyonel Koç

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Almış olduğum koçluk eğitimindeki bütün taşlar yerine oturdu. Bazı konuları daha iyi anlama fırsatı buldum. Artık özel hayatımda +’da DENGE noktasında kendimi gördüğüm anlar oluştu.
Bugüne kadar okuduğum kitaplarda anlatılanları daha iyi anladım.
Bu bilgiler ışığında daha kendimden emin, rahat ve doğru ilerleyeceğim için mutluyum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Sn. Tamer Dövücü gerek bilgisi, gerekse akıcı anlatımı ile farkını ortaya koymuştur. Optimum Denge Modeli olarak ortaya koyduğu sistem için kendisini tebrik ediyor ve başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.
Bu güzel ve dopdolu seminer için çok teşekkür ederim.
Saygılarımla

Leo Halepli (30) Yönetim Danışmanı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Ansiklopedik, interaktif, kapsamlı bir model. İnsan ve iletişimin olduğu her yerde (iş, aile, özel yaşam, spor) oluşan sorunların yapısı, içeriği ve süreci nedir ve nasıl oluşur? Bunlar anlaşıldığında nasıl doğru eyleme geçilir? Etkinlik (başarı) ve insanlık (huzur) dengelenerek nasıl yaşanır ? İyi, güzel ve doğru hayat nasıl yaşanır? Bu ideallere pratik ve kolay uygulanabilir çözümleri öğrenmek istiyorsanız bu eğitime katılın.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Kişisel ve profesyonel eğitim dünyasındaki büyük ustalarla çalışmış/eğitim almış biri olarak, Tamer beyin bu elit lige ait olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. İnsancıl değerleriyle ve yaklaşımıyla olsun, ustalığıyla olsun, Türkiye’ye özgü olanla evrensel olanı dengelemesiyle olsun yaratıcılığı ve kendi geliştirdikleriyle olsun takdireşayan bir eğitimci kendisi.

Suat Baştürk (47) Yaşam Koçu/ İngilizce konuşturma koçu

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Teknik olarak doyurucu bir eğitim. İçerik beklentilerimi karşıladı. Bilgilendim. Eğitim ortamı daha iyi olabilirdi. Ses’in dağıldığı, 7 saat süre ile oturmaya müsait olmayan sandalyeler, havalandırma yetersiz ve not almaya müsait bir ortam yoktu. Bunlara dikkat edilmesini tavsiye ederim.
Çok teşekkür ederim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
İlk defa tanıştık. Bilgilerini ve tecrübelerini ve özellikle uzun yıllar ortaya koyduğu emeğini paylaştığı için çok teşekkür ediyorum. Bazı insanlar özeldir. Tamer hoca da özel. Tanıdığıma memnun oldum.

Onur Dövücü (30) Bilgisayar Proğramı Eğitmeni

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Güzel bir yolculuktu. Hem kendimin hem de başkalarının anlatılan modelde kendilerini görmeleri, bunu deneyimlemeleri heyecan vericiydi.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
O daha iyisini yapıncaya kadar en iyisi budur!

Saba Deniz (36) Yaşam Koçu

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bu eğitim bana “yaşam koçluğu” kimliğinde öncelikle bir model oluşturdu. Yaptığım çalışmaların + üzerinde nereye koyacağımı, hangi bilgilerle neleri etkileyebileceğimi gösteren hoş bir eğitimdi.
Eğitim sırasında verilen bilgileri algılarken kendi yaşamımın ve çevremin içinden de sık sık çıktım. Bu şekilde algılamam ve olanları konumlandırmam netleşti.
Daha uzun ve detaylı işlenmesini isterdim.
Devamını daha ileri düzeylerde alabilmeyi ve uygulayıcı noktasına ait olan detayları öğrenmek istedim.
O sebeble bir eğitime daha katılmak isterim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Bey’in verdiği eğitimlere ilk katılışım. Bilgiyi net, detaylı, anlaşılır ve sistematik bir şekilde vermesi çok güzeldi. Sınıftaki tavrı ve davranışlarıyla da motivasyonu hep yüksek tuttu.
İyi ki varsınız.
Teşekkürler

Ruhigül Aydıner (37) Hakim

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Hayatımda anlamaya, çözmeye çalıştığım şeyleri, sistematik içinde görmemi sağladı. Böylece kendimi ve çevremi daha iyi anladım. Neyin, neden öyle olduğunu çözdüm. Bilincim, farkındalığım oluştu, taşlar yerine oturdu. İyi ki katılmışım
Teşekkürler

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Çok emek vermiş ve çok içselleştirmiş. Bunu anlatımlarından ve anlatım tarzından anlıyorsunuz.
Bilgileri yaşamış, içine sindirmiş, bunu zaman içinde yapmış ve ustalaşmış.
Ancak konuşurken ses tou biraz daha yüksek olmalı. Bazı kelimeleri duymada, anlamada zorluk çektim.
Teşekkürler.

Pınar Arkan (43) Danışman Psikolog

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Ben lisans eğitimi sonrası terapi teknikleri, hipnoz eğitimleri ve üç sene çok çeşitli enerji eğitimleri aldım.
Eğitimde konuşulan konuların bilgilerimin toparlanması anlamında çok faydalı olduğunu düşünüyorum.
Çok anlamlı, çok pratik, çok verimli idi.
Aklınıza, yüreğinize ve emeğinize sağlık.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Son derece başarılı ve konuya çok hakim olduğunu düşünüyorum.
Tekrar gerçekten çok teşekkürler.

Naile Damalı (Büyük)

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bu eğitimi kelimelerle anlatmayı beceremiyorum. Tek kelime ile MÜTHİŞ ! Allah herkese nasib etsin.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitimci ise 4N tabir edilen ÇOK NADİR bulunan kişi !

Göksel Güldoğan (40) Hekim

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Çok güzel bir eğitim. Beklentilerimin üzerindeydi. Hayatı ve kendimi anlamamda çok yardımcı oldu.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Harika bir anlatımı var.

Aysun Oğuz (34) Öğretmen

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Ben bu eğitimin hayatı yorumlama, hayata farklı bakış açısıyla bakma yetisi kazanma, hayatta daha dengeli, uyumlu, pozitif olabilmeyi becerme yeteneği kazandırdığını ve kazandırabileceğini düşünüyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tekrar görüşme dileğiyle başlayarak sizin hayatta iyi bir yol gösterici olabileceğinizi düşünüyorum.
Ama size bir sorum var. Sınıfta sormadım. “Siz mutlu musunuz?”

Şule Yalçın (38) Doktor

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Yıllarca yaşanmışlık içinde bile anlaşılamayan konular son derece anlaşılır ve uygulanabilir halde sunuldu. Eğitim sırasında bile bilgilerin çoğunu içselleştirebildim. (-ki genellikle eğitimi alırsınız, kitabı okursunuz ama çok kısa süre sonra pek fazla etkisi olmadığını görürsünüz)
Bu eğitim hayatın içinde fayda sağlayacak, hatta fayda sağlamaya başladı bile…

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
İlaç sektöründe 15 yıl çalıştım ve bu süre içinde çok çeşitli “kişisel gelişim” adı altında eğitimler aldım.
Katıldığım “Ericksonian hipnoterapi” eğitiminiz ve “optimum denge” benim için bambaşka deneyimler oldu.
Bu geniş birikiminizden bizleri yararlandırdığınız için çok teşekkürler…
Emeklerinize sağlık.

Ayşe Yardımcı (34) Psikolog

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Optimum denge eğitimi önce kendimi sonra da tüm evreni anlamam adına farkındalıklarımı arttırdı. Anksiyete ve depresyon bölgesinde takılıp kalmaktansa başarı ve huzur periyodunda hayatımı dengeleyebileceğimi öğrenmek beni müthiş rahatlattı. Kendimi – ve +’larımla sevmeyi tekrar hatırladım. Acele etmemem gerektiğini, sabırla ve emekle ilerlersem daha sağlam adımlarım olacağını yine bu eğitim sayesinde içselleştirdim.
Eğitim psikolog kimliğimde büyük problemlerin çok küçük püf noktaları ile çözülebileceğinin formüllerini verdi.
Eğitim tam bana göre idi. Çok iyi geldi.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer hocanın mütevaziliği ve anlattıklarını içselleştiriyor olması eğitimin etkisini benim gözümde arttırdı. Kendisini aşmış ve gerçekleştirmiş birini tanımak ufkumu genişletti. Teşekkür ederim.

Zeynep Ocak (40) Satış Temsilcisi

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Böyle bir eğitimi ilk kez aldım. Bu kadar derinlemesine bir sistemin bu kadar sistematik ve uygulamaya yönelik olması çok önemli. Yaşama bakışımı ve duruşumu değiştirmeye başladığını şimdiden hissettiriyor. Zaman içinde daha da oturtarak yeni bir yaşama başlayacağımı hissettiriyor.
Sanırım gerçek bir mucize bu…

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitimin tam bir modellemesi olarak dimdik duruyor. Optimum Dengeyi genel davranış modeli olarak oturtmuş.
Güven duygusunu oluşturarak öğrenmeyi kolaylaştırıyor.

Pelin Peltek (30) Psikolog

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Hem teorik anlamda hem de uygulama anlamında bakış açımı genişleten bir eğitimdi. Farklı yaklaşımları sentezleyip minimalize edilmiş uygulamaları yararlıydı.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Konusuna haim, anlaşılır bir sunuş tarzı var. Bazen hızlı konuşuyor, yazarken yetişmekte zorlanabiliyorum.
Genel olarak olumlu.

Nerman Söylemez (43) Yaşam Koçu

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Beklentilerimin ötesinde bir eğitimdi. Bende boşluk yaratan henüz tam oturtamadığım konular çok netleşti.
Kendimi gerçekten görmeyi ve nerelerde takılıp nasıl çıkabileceğimi gördüm.
Eğitimde verilen bilgiler net, anlaşılır ve herkese hitap edecek şekilde yapılandırılmıştı. Uygulamalar çok faydalıydı.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
İlk kez eğitim almama rağmen konulara çok hakim, herkese ulaşabilen ve çok donanımlı.
Böyle değerli ve bilgili kişilerin bilgilerini diğer kişilerle paylaşması çok güzel.

Sevil Ünsal Köprülü (44) Tıp Doktoru

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Hayatımdaki seçeneklerimin, bakış açılarımın çeşitliliği zenginleştiği için çok mutluyum. Daha önceki eğitimlerde öğrendiklerimin tekrar pekiştirilmesi gerek mesleki gerek özel hayatımda çok faydası olduğunu düşünmüştüm ve devamlılığında da emin olmamı sağladı.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Mükemmel!
Kendimi çok şanslı hissediyorum.
Çok teşekkür ediyorum.

Melda Doğan (46) Sosyolog

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
NLP çalışmasından sonra şu an geldiğim, hayat içinde bulunduğum noktayı gördüm.
Şu an ne yapıyorum, kendimi durdurduğum noktalar, ilerleme kaydettiğim durumlarım hakkında bilgi sahibi oldum. Kendimi anlama yolunda bir büyük adım daha attım.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitimlerinin devam etmesi ve bilgisinden daha fazla faydalanmayı umut ediyorum.

Rüya Yüksel (54) Profesyonel iş/lojistik + Yaşam Koçluğu

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Hayat adını verdiğimiz yaşam analizinin çok iyi şekilde yapıldığını düşünüyorum. Sorunların basite indirgenerek değişimin kısa sürede gerçekleşebileceğini gördük. Yüksek motivasyon yaratan bir çalışmaydı. Her bir bireyin alması gereken bir eğitim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Uzun yıllar emek, akıl ve yürek harcanarak oluşturulmuş olan bu çalışmada Tamer Bey’in katkıları çok büyük.
Kendisine yürekten teşekkürler. İyi ki var!

Rana Eken (42) Yönetici

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Optimum denge modeli ile taşlar yerine oturdu. Sistemi tamamen anlayınca “Bunlar neden benim başıma geldi?” sorusuna cevap bulmak kolaylaştı. Hazmetmem için biraz zamana ve tekrara ihtiyacım olacak ancak bu 6 gün bile benim ciddi bir değişimime yola açtı.
TAMER HOCA ÇOK TEŞEKKÜRLER !

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer bey çok akıcı, sakin ve duru bir dille anlattığı için anlaması çok kolay. Müthiş bir bilgi ve tecrübe. Umuyorum Tamer Bey tekrar bir kurs daha verir.

Cüneyt Karabiber (45) Tıp Doktoru

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Yine herşeyi bildiğime inanarak geldim…
Yine karmakarışık oldum…
Yine gidiyorum…
Birgün Tamer’le yaşadıklarımı yazmayı bile düşünüyorum. Ama Carlos Castenada zaten yazmış.
Tamer teşekkür ederim. Yaşamıma dokundun yine…

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Dengeli, yeterli, zenginleştirici, anlattıklarını yaşayan, model olan,…

Nurhayat Yüksel (45) Psikolog

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Model tüm soruların cevabını verebilecek şekilde anlatıldı.
Açık, net ve detaylı bilgi bir aradaydı. Öğrenirken gelişmek ve değişmek nedir bunu yaşamak çok güzeldi. İnsan, hayat, insana ve hayata bakış, kendini ve yaşamı anlama, anladıklarını uygulayabilme bir arada olan bir eğitim proğramı.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Teşekkürler. Perfect:))))

Serpil Sarıca (59) Mimar

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bu eğitimin anlaşılacağı oranda mümkün olduğu kadar yetişmekte olan yeni nesle aktarılması (mevcuttaki işe yaramayan ve düşünmeyi devre dışı bırakan sistem yerine) kanaatindeyim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Akıl, Emek ve Yüreğinize sağlık.
7 yıl hiç boşa geçmemiş.
Kolaylıklar dilerim.

Arzu Mülayim (35) Doktor/Pazarlama

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bir ömre sığacak deneyim 6 günde hap haline getirilmiş. Tüm algı boyutlarımıza hitap eden, açık, en basite indirgenmiş, çok derin emek harcanmış bir hazine.
Kendimi çok şanslı hissediyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
İlgili, yoğun bir deniz. Hayatımda açık kaldığını, yarım kaldığını düşündüğüm konularda tanımaktan onur duyduğum son derece değerli bir rehber.

 

ANKARA, HAZİRAN 2011
OPTİMUM DENGE MODELİ KATILIMCI DEĞERLENDİRMELERİ

 

Fadime Gülpınar (41) Bankacı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bu eğitime katılmak , bir insanın kendisi için ve hayatı için verebileceği en doğru karar. Hayatın hangi noktasında olduğunuzu ve olmadığınızı bu kadar net olarak görmenin başka bir yolu var mı bilmiyorum. Ama bu eğitim bunun için nokta atışı gibi. Sistemi bir bütün olarak bu kadar net görme şansımız oldu. Modern zamanların Piri Reis’i yol haritasını önümüze serdi. Bu büyük bir zenginlik ve keyifti…

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bilgiyi birçok yerden ve kişiden alabilirsiniz ama içinde bu kadar emek ve yürek bulunduruyorsa ve hiç esirgemeden alabileceğiniz ender insanlardan birisi ve hatta tekidir Tamer Hoca. Bu kadar yürekli olduğunuz için, bu kadar paylaşımcı ve bu kadar net olduğunuz için, kendimi çok şanslı görüyorum. Aklınıza , emeğinize ve yüreğinize sağlık. Binlerce teşekkürler..

Mehmet Yılmaz (47) Mali Analist

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
“Hayatın anlamı”nı bir ütopya gibi arayabilirsiniz, ama benim gördüğüm (bu eğitimden sonra) artık ütopya olarak başka şeylerle yetinmek zorunda kalacaksınız!

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Hoca iğneyle kuyu kazar gibi, bilgiyi işleyip bir sanatçı titizliği ile bunları bizimle paylaşıyor. Gerçekten çok özel bir çalışma, iyi ki varsınız, iyi ki optimum denge modeli ortaya çıkmış…

Haşmet Bardakçı (43) Kalp Cerrahı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Herkesin alması gereken bir eğitim. ODM günlük hayatta daha mutlu , daha verimli ve hayatın anlamına vararak yaşama konusunda çok basitleştirilmiş ama güvenilir bir yol haritası.
Kendisi olarak var olmak isteyenlere tavsiye ediyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Onu tanımak ve eğitim almak büyük şans. Pek çok tanıdığımın ve hastalarımın yaşamına! katkısı büyük. Teşekkür ediyorum.

Yeşim Bardakçı (41) Tıp Doktoru

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Kendimi bir dönemeçte yol ayrımında vs..hissettiğim bir dönemdeyim. Farkındalığın önemini biliyorum.
Burada bilimsel olarak görmek öğretici anlamda da , psikolojik destek anlamında da bana çok iyi geldi.
Bilimsel kanıtlara dayalı olması alınan bilginin kabul edilebilirliği için çok önemli bir kriter.
“Sakinleş, kendini dinle, şu şu yöntemlerle, bilinç-bilinçaltı şöyle şöyle çalışır, kullanım klavuzu şudur” şeklindeki bu eğitimin yararını göreceğimi düşünüyorum. Ama size en eksiksiz geri bildirimi, notları tekrar okuyup üzerinde daha sakin düşünüp uygulamaları yaptıktan sonra verebileceğim.
Çok yararını göreceğimi tekrarlamak isterim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Elinize , aklınıza , yüreğinize sağlık..Hayatlara dokunmak, onları olumlu yönde değişim için yönlendirmek, bunu yapabilecek donanıma, bilgeliğe erişmek çok gıpta edilecek bir seviye. Ne mutlu size, ne mutlu bize….

İclal Gürocak (48) İngilizce Öğretmeni

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bu eğitimden sonraki yaşamımın artan farkındalığımla çok daha anlamlı olacağına karar verdim , hazırlandım ve eyleme geçmek için sabırsızlanıyorum.
Pek çok kursa , seminere katıldım ama bu çok farklıydı ve en önemlisi hepsini optimize etmemi sağladı.
O kadar çok şey öğrendim ki duygularımı ifade edemediğim için üzgünüm ,
Söze ve yazıya dökemiyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bu eğitimi Tamer Hoca’dan aldığım için çok şanslıyım..
Çok teşekkürler öğretmenim..
Çalışmalarınızda başarılar..

Şule Erdoğan (41) Öğretmen

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Kendi hayatımda tecrübe ettiğim kadarıyla hangi durumu şiddetli ihtiyaç hissettimse ardından cevabını yaşadım..
Optimum Denge Modeli semineri çok yönlü ilgi alanlarımı geliştirerek nereden başlıyacağımı yada zarar vermeden nasıl akılcılıkla bir planlama yapacağımı düşündüğüm anda hayat yolculuğumdaki sıralamaya girdi ve böyle bir eğitimi aldığım için şükrettim..
Eğer olmasa idi neler olabileceğini hayal etmek bile istemiyorum. Farkında olsun ya da olmasın dünyadaki her insanın bu eğitime ihtiyacı olduğuna inanıyorum. İnsanın kullanma klavuzu gibi.
Sizinle aynı evreni paylaştığım içinde şükrediyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Milli Eğitim’in hantal çerçevesinin dışında böyle bir eğitimci ile tanışmak çok gurur verici..
Herşey için teşekkür ediyorum.

Ali Turan (59) İş Adamı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Kişisel ve iş yaşamının dengeli yönetimi bakımından çok faydalı bilgiler aldığımı düşünüyorum…

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Katılımcılar ile kurabildiği etkili iletişimin eğitimin başarısında rolü çok büyük. Kompleks kavramları
çok anlaşılır hale getirebilmiş olması yeteneğinin en önemli kanıtı..

Gülsen Turan (58) Emekli

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Verilen bilgiler ve öğretilen yöntemlerde gerçekten “optimum” noktaya ulaşılmış. Programın hazırlanışında verilen yoğun emek ve özveri programı alanlar için maksimum anlaşılırlık ve kolaylık sağlıyor. Tam bir ustalığa ulaşmış öğretmenin öğrencilerine sunduğu büyük bir hediye.
Ellerinize , yüreğinize sağlık sevgili Tamer Hoca.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Her zamanki hayranlığım artarak devam ediyor..Ders anlatışındaki sakinlik ve tutarlılık muhteşem…

Arzu Kaptan (35) İngilizce Okutmanı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitim öncesinde zihnimde oluşan soruların hergün aşama aşama cevaplarının ortaya çıkmasıyla ” denge” mi buldum. Bütün cevapları kapsayan tek bir cevap “denge” . Öğrendiklerimin hayatımın bundan sonraki yaşayacağım deneyimlerine, güzelliklerine katkı sağlıyacağına aklımla, yüreğimle inanıyorum. “Ben” tüm kimliklerimle daha mutlu olacağımı biliyorum. Hayatım bir topraksa ben de bütünüyle onun içinde tohumlanıp filizlenerek, bir ağaç olmak için hazırım. Herkesin bu bilgileri
alıp, içselleştirerek yaşamına yansıtmasını çok isterim.
Bu eğitimin meslek gruplarına yönelik olarak bir üst seviyede olmasını isterim. Öncelikle eğitimci olarak insanı tanımayan bir eğitmenin gerçek anlamda eğitmenlik yapamayacağına inanıyorum. Öğretmenler için de böyle bir grup olursa her zaman katılmayı isterim…

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Hoca ile yaşantımın bu sürecinde yolumun kesişmesine şükrediyorum. Eğitmenliği, anlattıklarının yaşantısında olan yansımaları “özü sözü bir” olması beni etkiledi. İyi ki Tamer Hoca var ve iyi ki onun öğrencisiyim.
Teşekkürler… Aklınıza, yüreğinize ve emeğinize sağlık.

Ayfer Ersin (67) Göz Hastalıkları Uzmanı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Şimdiye kadar düşünmediğimiz veya kitaplarda ve mecmualarda okumadığımız bilgilere sahip oldum. Çok akılcı, mantıklı, pozitif düşüncelerle eğitimimi bitirdim..Bana bu bilgileri yüklediğimiz için teşekkürlerimi iletirim..

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Yaşam felsefesi ve psikolojik donanımı ile akıcı uslübu ile güzel bir eğitimci olduklarına bir kez daha karar verdim…

Cenk Akçalı (43) Hekim

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Güzel..Hazmetmek gerekli.
Bir çok pencere açıyor.
Birçok alan bir araya getirilip sentez edilmiş.
30 yılın ürünü..Ustalıktan sanatçılığa ulaşılmış..
Eyleme geçirilmesi gerekli..

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Sabırlı..Akıl , yürek ve emeği bir araya getirebilmiş.
Abendland’ın (Batı’nın) bizden örnek alacağı kişi ve model..
Kendisine teşekkür ediyorum…

Ceren Gün (47) Endüstri Ürünleri Tasarımcısı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bilgilendirici , yüreklendirici ve dengeliyici. Çok teşekkür ederim..
Her zaman faydalanabileceğim bir harita gibi…

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
V.I.P

Melih Gün (47) Endüstriyel Ürünler Tasarımı/Taahhüt

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bana faydası oldu..Teşekkürler..Bugüne kadar aldığım eğitimlerin güzel bir özeti gibi..Biraz daha kısaltılabilir diye düşünüyorum. Pek çok kişi 6 gün bence ayıramaz veya ayırmaz. Ancak pek çok kişinin faydalanması iyi olacak bir eğitim. Eğitim sırasında teknoloji kullanımı arttırılabilir bence , gerek motivasyon gerekse kişilere ulaşım ve süre yönetimi açısından..

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bence konularınıza zaten çok hakimsiniz. Anlatım dili bana iyi geliyor. Bazen uzun buluyorum. Belki grup açısından gerekiyordur. Bir ara “….. yapamadı bana geldiler” gibi kişiselleşen örnekler bana iyi gelmedi.
Ancak eğitimin finalinde çok faydalı bir iş yaptığınızı düşünüyorum.
Sevgiler.

Fatma Kurtuluş (42) Kimya müh.. Uzman

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bu eğitimle bu güne kadar katıldığım seminerlerde veya okuduğum kitaplarda, uygulamalarda nerede takıldığımı neleri yapmakta zorlandığımı gördüm. Bir çesit ruhumun röntgenini çekmek gibi bilemiyorum. Benim için karanlıkta kalan noktalar kimisi netleşti , kimisi yardım bekliyor..Karıştım ve yeniden harmanlandım gibi hissediyorum. Bu bilgilere ulaştığım için mutluyum. Bu modelin çok daha net ve kolay olduğunu düşünüyorum..

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Muhteşem demek istiyorum. Anlatımdaki yalınlık ve örnekler beni hiç sıkmadan bilgiyi anlamamı sağladı. Zaman zaman hayatın içinde, zaman zaman da kendi içimde yolculuk yaparak yolumu bulmama yardımcı olduğunuz için minnettarım. Çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

Gönül Yavuz (45) Eğitim Uzmanı (Çalışmıyor)

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Birçokşeyi kapsayıcı, özetleyici, toparlayıcı, kolaylaştırıcı, soruları (özellikle son yıllardakileri) cevaplayıcı, düşünmeye zorlayıcı , hah işte ben de bunu düşünüyordum dedirtici 6 gün geçirdik. Son yıllardaki denge ve yaşam sevincine tekrar dönme çalışmalarıma, arayışlarıma, bilinç anlamında katkısı olduğunu düşünüyorum. Devamını bekliyor, teşekkür ediyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bütün yukarıdakileri önce keşfetme, sonra anlama ve öğretme aşamalarında başarılı olduğunu düşünüyorum. Çok teşekkürler.

Gülşah Akçay Civriz (30) Psikolog

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Kapsamlı, detaylı ince ve titiz bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkmış orijinal bir model. Hayatın içinde çıkmaza giden yolların uyarısını önceden alabilmek adına kullanabilecek bilgiyi ve çıkmaza girdiğinizde çözüme açılan bir kapı olduğu fikrini sabitleyici bir düşünce yapısı…
Madde madde hayatı ve insanı incelemek farklı, biraz fazla teknik ama keyifliydi. Eğitim materyali olarak daha fazla dokümanı eğitim sürecine dahil etmek iyi bir fikir olabilir. Uygulamalar çok keyifliydi, daha fazla uygulama bilgiyi özümsememize yardımcı oldu kanısındayım. Eğitime katıldığıma memnun oldum, ayaklarım biraz daha yere basmaya başladı. Elimdeki malzemeye biraz daha eleştirel gözle bakıp bu alanda profesyonel eğitimini olmak için iyi bir plan yapmaya karar verdim..

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Konuya olan hakimiyeti etkileyici. Sadece konuşurken cümlenin sonuna doğru düşen ses tonu bazı kelimelerin anlamamı zorlaştırdı..”kendinden ve modelinden razı olan hoca” belki de ilkkez eğitimde gördüğüm ve tanıdığım Tamer Hoca hakkındaki düşüncelerimi özetleyebilir..

Hande Uzun (45) İngilizce Okutmanı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bu tür bir eğitim kursuna ilk defa katılıyorum. Meslekdaşım bir arkadaşımla beraber katıldım. Çünkü o bu tip bir programın bana çok yararlı olacağını, gerek özel hayatımda gerekse iş hayatımda olayları artık farklı bir gözle göreceğimi söyledi.
Hakikaten öyle oldu. Hayatı ve en önemlisi kendimi tanıma yolunda çok etkili ve doğru bir seminerdi. Daha şimdiden olaylara verdiğim tepkiler değişti. Kendimi değerlendirme şeklim değişti. Bazı negatif taraflarımı nasıl değiştireceğimi, daha başarılı, özgüvenli ve kendine daha saygılı bir o kadar da huzurlu olabileceğime inanıyorum..

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
İşinde son derece yetkin , donanımlı ve huzur verici bir insansınız. Sizden ayrılmak benim için zor olacak. Hep iletişim içinde olmak istiyorum. Erickson’u tanımıyorum ama sizi tanıdığım için kendimi çok
şanslı sayıyorum. Çok çok keyifli ve eğiticiydi. Teşekkürler. Sevgiyle kalın…

Not: Eğitimcilere özel kurslar düzenleseniz çok memnun oluruz.

Hilal Bababalım (55) Öğretmen

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
İnsan doğasının karmaşık yönünü anlayabilmek ve hayatın şifresini, gizli kodlarını çözebilmek için yıllarını vererek Optimum Denge Modeli adı altında bir eğitim yaratarak bizlere adeta drajeler halinde sunan sevgili hocama sonsuz teşekkürler. Bizlerle paylaştığı için ufkumu ve bilincimi açacak , hayatı sağlama almama yardımcı olduğu için..
5 yıl aradan sonra sizden tekrar eğitim almak , benim için bir mucizeydi adeta , çok mutluyum…
Denizli’de de en kısa zamanda bir eğitiminizde buluşmak üzere….

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Sözlerim yetersiz kalacak , şöyle söyleyeyim..

İnsanlar 3 gruba ayrılırmış…
1) Bir şeyi yapan ve yaratanlar
2) Bunu öğrenen yada seyredenler
3) Hiçbirşeyin farkında olmadan yaşayıp gidenler
Size teşekkür ederim yarattığınız model için..Kendimi kutluyorum bu eğitime katıldığım için , herkese de öneriyorum, dengeli bir yaşam için..

Mahmut Demirkan (39) Diş Hekimi , İşletme Yönetimi Uzmanı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Optimum Denge Modeli eğitimini ilk Milton Erickson Hipnoz eğitiminde duymuştum. Heyecanla Tamer Bey’den bu eğitimi almak istiyordum. Bu 6 günlük eğitimi tercih ettiğim için çok mutluyum.
Eğitim sistematik biçimde hayatı , kendinizi ve insanı anlamanız konusunda bize yardımcı olacak ip uçlarını formülize edilmiş bir şekilde sundu..
Yaşadığım her anda karşılaşabileceğim her olay yada kişilerle aramdaki ilişkide artık neyi, neden yapmam gerektiğini biliyorum. Yaptığım şeyin nerelere ulaşabileceğini biliyorum. Yapacağım şeyi nasıl yapacağımı biliyorum. Bunları belki daha önce sezgisel olarak yapıyordum. Ancak bu eğitim sayesinde farkındalık düzeyim arttı..
İşletmelere ve iş dünyasına yönelik eğitimleri bekliyor olacağım…

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Bey’i Ericksonian hipnoz eğitimi sırasında tanıdım. Bu eğitim süresinde de daha yakından tanıma şansım oluştu. Yıllar içerinde bilgi ve tecrübeleri doğrultusunda geliştirdiği sistemleri insanlara aktarırken ki üslübu etkileyiciydi. Sakin, sabırlı, donanımlı , eğitim sistemine hakim , özgüveni ve öğrencinin sorusuna bildiği kadarı ile cevap verebileceğini de bilebilen mütevazi bir öğretmen.

Not: Ericksonian hipnoz ve ODM eğitimlerinin (İngilizce’ye göre) daha da arttırılmasını öneriyorum. Toplumumuzun buna ihtiyacı var..Teşekkürler

Sıdıka Ural (51) Eczacı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitim diğer tüm eğitimler gibi (Tamer Bey’in) süperdi…
Tüm sorularıma , kafa karışıklıklarıma cevap verdi bu eğitim.
Şöyle bir örnek verebilirim.(Çevre boyutunda) Daha önce gözlüğünü takmadan etrafa bakan ve gördüklerini tam da seçemeyen bir miyopun gözlüğünü takınca her şeyi net bir şekilde görmesi gibi.
Ne? nerede? Nasıl? Neden? Bunları 6 gün boyunca emek vererek yerine oturttu bu eğitim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Yukarıda da belirttim, süper bir eğitimci bizlere 6 gün emek verdi. Beni bir yerden alıp, daha olumlu olarak başka bir yere götürdü.
En iyisini yapmış.
Daha da optimize eder mutlaka bu bilgelikle, daha nice beraber eğitimlere , gelişimlere cesaret , emek , yürek ve dengeyle..
Çok teşekkürler Tamer Bey…

Serap Alptekin Zor (37) Öğretmen

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Gerek iş hayatımda gerekse özel hayatımda birçok problemle karşılaştığımda ya tepki verir ya da tepkisiz kalırdım. Hayatımdaki insanları incitmeden ve kendime de zarar vermeden, olayları gözümde büyütmeden, nasıl yapacağımı bilmediğim durumlar yaşardım. Bu eğitimle; ailemi, işimi ve arkadaşlarımı ve kendimi OPTİMUM DENGE’de nasıl tutabileceğimi öğrendim…

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Hocam’dan aldığım ilk eğitim. Fırsat bulduğum her an kendisinden eğitim almak için şimdiden sabırsızlıkla, o günün gelmesini istiyorum. Ne mutlu onun öğrencisi olanlara…

Tülay Alanç Çelikkol (54) Emekli Öğretmen

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Yaşamın içinde el yordamıyla bulduğumuz yolların, çözümlerin, durum ve olaylar karşısında takındığımız durumlara sistematik bakmayı öğrendim.
Değerlerimizi oluştururken, yaşamımızı anlamdırırken , amaçlarımızı belirlerken dengede kalmak için önceliklerimizin neler olması gerektiğini öğrendim..
Çeşitli durum ve koşullarda kaygı ve depresyona girmenin ve çıkmanın da basit, kolay ve yaşamın doğası olduğunu öğrendim.
İnsanları anlamayı, yaşamımızı anlamlandırmayı, yaşamımızı kolaylaştırmayı öğrendim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Sakin, yalın ve açık anlatımı , matematiksel çözümlerle karmaşık konuları bile basite indirgeyerek öğretme becerinizi çok beğendim…

Volkan Aybars Sönmez (30) Profesyonel Satış Uzmanı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bugüne kadar almış olduğum gerek şirket destekli gerekse kişisel destekli eğitimlere nazaran daha objektif, daha insan odaklı ve en önemlisi kendimi anlamak ve anlatmak konusunda aydınlatıcı oldu.
Çok şey bildiğimi zannederken hiçbirşey bilmediğimi ve bakış açımın geniş olduğunu düşünürken daha dar olduğunu gördüm..
Eğitim sayesinde kendi payıma her şeyin başarıdan, takdirden ve paradan ibaret olmadığını gördüm.
Bugüne kadar elde ettiğim başarıların kendimden neleri kaybettirdiğini gördüm.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Hocam siz hayatı, evreni ve kendinizi iyi anlamış ve özümsemişsiniz. Sizi tanımak ve modelinizi öğrenme şansı bulmak beni çok sevindirdi.
Kişisel önerim, bu modelin öğretisini daha fazla kişiye aktarmanız. Aklınıza ve yüreğinize sağlık..
TEŞEKKÜRLER…

Okan Atak (34) Bankacı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Hayatı, içinde bulunduğumuz sistemi, sistemin dinamiklerini anlamamız konusunda sis bulutlarını dağıtan, karar alma süreci ve yaşam kalitemizi arttıracağını düşündüğüm bir süreç yaşadım. Özellikle hayata yeni atılan kişilerin mutlaka bu eğitimden geçmesini diliyorum. Yaşam modelimizde dengeyi sağlamamıza yönelik deneyimler yaşamak güzeldi. Teşekkürler.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Birikimlerini konuyla birleştirip, konu hakkında bizi en iyi şekilde bilgilendirmeye çalıştığı için teşekkür ederim..

Nihan Atak (38) İletişimci

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Hayatı yaşama şekli, hayatı anlama şekli, hayatı yorumlama şekli, bunların hepsini dönüştürebilmeye vesile olabilen / olan şeyleri anlattı.
İçi boş değil, içi dolu bir şeyler. Yaşadığı, gördüğü ve öğrendiği şeyleri paylaşması ve bunu herkesin anlayabileceği bir biçimde yapması, ETKİSİNİ olağanüstü büyütüyor..

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bence nadir görülen insanlardan biri. Etkisi, niyetinin temizliğinden, saflığından yansıyor. Bir eğitimci kimliğinde insanların yaşamlarına dokunabilme gücü ancak bu kadar temiz birinde olabilir… 

 

İSTANBUL, EYLÜL 2011
OPTİMUM DENGE MODELİ KATILIMCI DEĞERLENDİRMELERİ

 

Rifat Özçöllü (30) Sinema-Televizyon, Kitap Editörlüğü

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Yeni dinamiklerle barışık ve Batılı teori ve modeller hakkında kafa yormuş bir sistem. Eğitimcinin kendisi ve katılımcılar tarafından da gelişmeye müsait bir yapı arzediyor. Hem rasyonelist hem de vicdan unsurun ihmal etmeyen görüntüsüyle olgun bir kimliğe sahip.

Bu temeli, olduğunca sağlam görüyorum. Modelin kendi ifadesiyle “Sanat, optimazyonun sağlandığı noktada başlar.” Mottosundan hareketle ‘Optimum Denge Modeli’nin daha da üst boyutlara ulaşmasını temenni ederim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Kendisini başarılı bir ‘Survivor’ olduğu için tebrik ediyorum. Daha da güzel yerlere gelmesini, daha çok kişinin ondan faydalanmasını dilerim.

Hasan Şahintürk (44) Oyuncu – Eğitmen

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitim adı altında aldığımız birçok şeye hiç benzemiyor! Bu yanı ile de oldukça özgün ve kişilikli bir yapısı var. Alan terminolojisine sahip olmak ve parçası olmak herhalde daha da etkili olmasını sağlardı. Benim açımdan başta kendimi ve yapmaya çalıştığım şeyleri gözden geçirmeme, modellememe, yenilememe ve giderek kaybettiğim dengemi yeniden keşfedip, bulmama katkı sağlayan çok verimli bir deneyimdi.

Kesinlikle ilham verici, yaratıcılığı tetikleyen, kışkırtan bir yapısı var. Farkındalığın artması, algının değişmesi, gülümseme, hafifleme ilk etapta oluverenler. Sonrasını merak etmek en heyecan verici tarafı.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tam bir usta. Konusuna hakim, yapılandırılmış, modellenmiş, boşlukları doldurulmuş bir yapıyla karşınızda. Cevap alamayacağınız bir soru yok gibi. Bildik kriterlerle değerlendirmek çok zor. Deneyimlemek ve görmek lazım.

Serhat Dorak (23) Öğrenci

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
İnsan psikolojisinin bu dünyadaki en kompleks en mükemmel şey olduğunun, herşeyin üstesinden gelebileceğini biliyordum. Fakat bu kudreti tam anlamı ile organize edemiyordum. Bu eğitimde bu kudreti daha profesyonelce kullanabilmeyi öğrenme aşamasına girdim ve bu benim özgüvenimi ve doğru yolda olduğumu gösterdi.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Herkes tarafından anlaşılır bir şekilde hitap ederek bilgilerini kademe kademe görselleştirerek öğretiyor. Gerçekten saygı duyulacak bir kişiliği, ustalığı ve eğitimci kişiliği var. İnsanlara model olacak kudrette biri. Bilgisine ve kişiliğine saygı duyulacak emektar bir kişilik.

Cansu Suvarioğlu (29) Bankacı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Her eğitimde bitmesin, her hafta burada olup, Tamer Hocayı dinleyeyim duygularıyla derse başladım. Kendimin, kimliğimin,+ ve –’lerimin farkındayım artık ve nasıl başa çıkabileceğimi ya da potansiyelimi daha iyi biliyorum. Çok şey öğrendim ve çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Keşke bu eğitimi herkes alsa ve herkes farkında olsa.

Hayat sadece başarılı olmak, somut kazançlar, kariyerde en üst basamağa ulaşmak için çabalamaktan, hırslardan ibaret değil. Mutluluk = başarı eşitlemesi bu eğitimde bozuldu. Çok ve en başarılı olmadan da mutlu nasıl olunur farkındayım. Tabii herşeyi denegede yaşayarak.

Hayatın provası yok derler. Yaşadığımla tek bir hayatı oynadığımız senaryoyu mutlu yaşamak için denge, denge. Başka hiçbirşeye ihtiyacımız yok. Ve denge için de bu eğitimden başlamak gerekiyor. Bu bilgileri başka hiçbiryerde bulamıyorsunuz.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Hoca bence kopyalanmalı. Kusursuz. Onu aklıma getirdikçe bile dengede, dingin ve huzurlu olabiliyorum. Herkes tanımalı ve tanımak özellikle de en yakınları için çok büyük bir şans. Bir gün herkes Tamer Hoca’yı tanıyacak umarım bu çok geç olmaz. Sevgi ve saygılarımla…

Eylem Güven Bozkurt (36) Psikolog

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitim kendim hakkında nerelerde sorun yaşadığım ve çözümü nedir ile ilgili farındalık yaratmakla birlikte çalışma alanımda yeni beceriler kazandırdı.
Büyük resimde ise çalıştığım işyerinde yöneticinin x davranışının nelere sebep olduğunu görmeme ve bu konuda kimseyle görüşmeyi kabul etmezken (hatta beni de dinlemeyi reddederken) kendimi nasıl anlatacağımı öğrenmemi sağladı, ona da yarattığı kısır döngüyü anlatabilmeye sebep oldu. Onun için gerçekten teşekkür ederim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitim bu kadar fayda sağlamışken eğitimci ile ilgili bir şey söylememe zaten gerek yok!

Gürkan Evingür (43) Doktor

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Öncelikle teşekkürler. Yıllarca düşünülmüş, tecrübesi yaşanmış ve kurgulanmış bilgileri paylaştığınız için! Umarım kitabınızda da aynı açıklıkta bu güzel duyguları yaşatırsınız. Merakla zamanını bekliyorum.

Tüm insanların edinmesi gereken yaşamın sistemli bilgilerini içeriyor. İlave olarak modüller arttırılabilir. Yeni kavramlar ilave edilebilir. Sezgi gibi, mantık gibi.

Bir de fazla insanın yararlanması için çalışmalar yapılabilir. Ama sizin belirlediğiniz sınırlarda tabi ki umarım daha fazla paylaşım sevgi ve farkındalığı artıracaktır.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Görsel ve işitsel efektlere ve gösteriyle (film, müzik gibi) şeylerle desteklenebilir. Çok çok teşekkürler.

Derya çelebi Erkan (37) Psikolog

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Sizin de dediğiniz gibi farkındalığım arttı. Güçlü ve güçlendirmem gereken yönlerimi gördüm. İlk hafta katılamadığım için üzüntüm her hafta arttı. Gerçekten faydalandım ve öğrenmekten zevk aldım. Teşekkür ederim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
İyi bir eğitimci olduğunu, bilgiyi çok güzel paylaştığını, zorlamadan ama gerçekten öğrettiğini, öğrettiklerini de pekiştirdiğini düşünüyorum.

Başlarda not verilmemesi ya da notun kısa olmasına bozulurken aslında bunun öğrenmeme nasıl olumlu katkısı olduğunu farkettim. (nasılsa notta var demiyorum, dinliyorum.)

Ayşe Yardımcıi (35) Psikolog

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitimi ikinci kez alıyorum. Birinci eğitimden müthiş bir aydınlanma ile ayrılmıştım. İlerleyen zamanda birşeyleri eksik anlamış olabileceğimi düşündüğüm için buradayım. Bu eğitim benim için 5 yıldızlı otelde yaptığım tatilden çok daha keyifli, motive edici ve yaşam sevinci dolu… Bu eğitimi herkes almalı. Hatta okullarda zorunlu eğitim olarak okutulmalı.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Hoca benim için usta bir öğretici. Bazen derste çok yorulduğunu gözlemler, sormak istediğim soruyu yöneltmem. Ama o işini o kadar ustalıkla yapar ki, mutlaka dersin bir yerinde sorumun cevabını bulurum. Tüm ailem ve sevdiklerime kendisinden ve ilminden ne kadar etkilendiğimi anlatırım. Sırf benim tanıtımımla tüm yakınlarım kendisinin hayranı olmuştur. İyi ki varlar. Önce Tülin Hanım’a sonra da sevgli Tamer Hocama çok ama çok teşekkür ederim. Sizi çok seviyorum.

Atom Damalı (62) Yönetici

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
6 gün süren bu eğitimin tanıtımında; “Hayatı, insanı ve kendini daha iyi tanımak” yazısının abartılı bir tanıtım olmadığını kurs bitiminde görmekten çok memnun oldum.

Bu kurs, 23 sene önce sigarayı bırakarak kendime verdiğim hediyeye çok güzel bir ilave oldu.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Sn. Tamer Dövücü’nün bu bilgi ve tecrübeleri kısa bir süre içerisinde bir kitap haline getirmediği taktirde bilgiyi paylaşım konusunda kıskanç davranmış olacağını düşünüyorum. Bu konuda bizlere düşecek her göreve hazır olduğumu da bildiririm. Teşekkürler Sevgili Dövücü.

Serpil Sevenoğlu (43) Yönetici

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Yaşamdaki yerimizi, çevremizi, ilişkilerimizi belirleyen nedenlerin güzel bir özeti oldu ve bunları nasıl değiştirebileceğimizin ipuçlarını öğrendik. Şimdi sıra uygulamada.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Konuya çok hakim olduğu için, konuların dağılmasına izin vermeden, planladığı şekilde aktarabildi. Bilgi derinliği çok fazla, bu da güven veriyor.

Hakan Bilgen (46) Hekim – Terapist

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Yıllardan beri parça parça aldığımız eğitim ve derslerin artık bir öğreti halinde bir bütün olarak toparlanmasıydı. Büyük resimi görebiliyor ve içeriğindeki detayları nasıl değiştirebileceğimizi biliyoruz artık. Hepsi senin sayende, Çok teşekkürler usta.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Artık tamam, daha ne olsun, ne yapsın bu adam. “Efendi YODA”

Rengin Karahan, İşletme/Sos. Psikolog – Danışman/Eğitmen

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Beklediğimden daha yoğun ve etkindi. Yarattığı farkındalığın iş ve özel yaşantımda etkili olup, değişim yaratacağına eminim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Son derece donanımlı. Bilgi aktarımı akıcı ve açık, net.

Gülgün Yücel (48) Ev Hanımı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. Benim için çok faydalı oldu. Kendim de olaylara devranışlarımı adlandırdım, niye yaptığımı anladım. Nasıl değiştireceğimi öğrendim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Çok sakin, çok konuya hakim anlatıyorsunuz.

L. Özlem Şahin (34) Bireysel Gelişim / ARKETİP AKADEMİ

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Bey’in dinginliği ile başlanan eğitimde, her cümlenin, aslında bilinçaltına doğru çapalandığını 4. günden sonra daha net farkedebilirsiniz.

Başta karışık gibi gelen tüm bilgiler, gün geçtikçe bildiklerinizle bütünleşerek doğal bir bilme ve daha fazla öğrenmeye teşvik motivasyonunda, her kişiyi başarı ve huzur karesine dengeyle çapalıyor.

Bunun için Tamer Bey’e sonsuz teşekkürlerimle ve elbette Tülin Hn.’a da.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Harikülade bir O.D.M.

Fatma Yağcı (47) Psikolog

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bilgi, ne, nasıl, ne için, en önemlisi nasıl işler ve kullanılır sorularının hepsine cevap verecek tarzda sunuluyor. Yorulmadan ama öğrenerek keyifle zenginleştirinizi farkediyorsunuz. Bu zenginliğin tadına varıyorsunuz.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bu bir, emek yürek akıl üçgenini çok güzel sentezlemiş kişinin sunumu.

Her zamanki gibi sakin, dengeli ve daha siz nasıl olduğunu anlamadan birikimini size aktaran ve size ait kılan. Teşekkürler.

Nilüfer Tokay (62) Ressam

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Son derece faydalı! Yaşamı özgürleştiriyor, sıkıntılarımızı, düğümlerimizi çözmemizi sağlıyan bilgilere sahip olduk. Görüneni değil, arkadaki sorunları farkettik. Farkındalığımız çok arttı! Herkesin öğrenmesi gereken bilgiler bunlar.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer bey konusunda çok çok usta. İyi ki var! Kendimi onun öğrencisi olmakla gerçekten çok şanslı addediyorum.

Habibe Akşık (45) İnsan Kaynakları Müdürü / Elginkan Holding A.Ş.

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Etkileyici ve öğrendiklerimi/yaptıklarımı/yapacaklarımı tekrar bir DENGE süzgecinden geçirmemi sağlayan bir süreçti.
Kendime tekrar baktım ve gördüm. Aslında yaşamın akışı içinde durdum ve soluklandım. Yeni bir soluktu benim için.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Sakinliği etkinleyiciliğini taşıyan, özgün bir öğretmen. Aslında bir tür mentor demek daha doğru. (Çok sevgili Tülin Hn’a teşekkürlerimle,)

İsmail Karasu (48) Eğitmen

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitim harikadıydı bir çok sorumun cevabını buldum. İstiyorum ki bu eğitime tüm Türkiye katılsın. Kendimi anlama, insanı anlama ve hayatı anlama konusunda inanılmaz güzel bilgiler bu eğitimde paylaşıldı.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Sevgili Tamer Hocam, tek kelimeyle HARİKA! Müteşekkirim Sayın Hocam. 15 yıldır eğitim veriyorum ama Tamer Hocam bir başka. O MUHTEŞEMMMM…

Banu Bala Ezeroğlu (36) Anne + Coaching

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Yaşamsal anlamda çok güçlü bir yöntem. Uygulamalar ve içinde yaşadığımız sistemlerin sybernetic’lerin tüm boyutlarını görmek (görmek çalışmak) insana büyük bir haz ve mutluluk getiriyor. Teşekkürler.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Her seviyeden ve yönden açıklamalarda bulunmak herkesi 5 seviyesine getirmekte ve sisteminizi açıklamaktaki ‘yürekliliği’ süper. Dengenize “admire” ediyorum.

Bekir Fatih Erikci (43) Banka Şube Müdürü

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Birçok eğitim aldım. Önceki eğitimlerden daha farklıydı. Belki bu farklılığı, içinde felsefe, kişisel gelişim ve tasavvufun olmasıydı. Yani üçü birarada. Bence önceki aldığım eğitimlerin bir tamamlayıcı unsurları oldu bu farklı noktalar işin içinde yürek olmadan, içinde sevgi olmadan, gayret olmadan, kabullenme olmadan haytata başarılı olamayacağımızı ve huzuru yakalayamayacağımızı anlattı bizlere. Sıkıcı tanımlarla başladığımız eğitime, içinde uygulamalarla kendimizi ve çevremizi daha iyi gördüğümüz ve anlamlandırdığımız noktada bitti. Benim için bir kelime bin kelimeydi, yeni birşeyler öğrenmede. Bence çok şey öğrendik.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
HARİKA, TEŞEKKÜRLER!

Melisa Mercimek (25) Antropolog – Yüksek Lisans Müzecilik Öğrenicisi

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitime gelmeden önce, hayatımdaki dengeye ulaşma konusunda kendimce sorularım vardı, daha doğrusu bu soruların alt yapısının nasıl oluştuğuna dair hiç bir fikrim yoktu. Bu soruların ne olduklarını, eğitim süresince kavrayıp idrak etmenin, ve eğitim sürecinin son gününde bu sorulara cevaplar verebilmemin mutluluğunu ve huzurunu hissediyorum. Optimum Denge Modeli seminerinin ileriki dönemler için, yaş gruplarına ayrılıp, bu şekilde eğitim sürecine geçmenin yararlı olabileceği kanısındayım daha da faydalı olabilmesi ve örneklendirilebilmesi açısından.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer hocamızın, bütün örneklendirmelerinde ve semineri anlatış biçimindeki dengeli olmasından kaynaklanıyor olsa gerek, 6 günlük süreci, şimdiye kadar ki genel eğitimlerin dışında çok odaklanmış ve konsantre olarak geçirdiğimi farkettim. Dengelenmemin başlangıcına adım attığım için çok rahat ve huzurlu hissediyorum kendimi. Çok teşekkür ederim tamer Hocam. Denge adına atılmış tüm büyük adımlar adına.

Belinda Torhunoğlu (49) Öğretmen

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Mesleğim gereği hem Türkiye’de hem de yurtdışında birçok eğitime katıldım. Optimum Denge Modeli eğitimi uluslararası standartta; hem teorik hem pratik alanda içeriği zengin bir eğitim. Yaşama geçirilmesine elverişli. Emekle, yürekle ve akılla hazırlanmış.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Bey, emeğini, aklına ve yüreğini ortaya koyan bilgilerini cömertçe paylaşan insan gibi İNSAN dediğim bir kişi. Yaşamınızda kilit kişiler vardır. Benim yaşamımda Tamer Bey kilit kişilerden biri. Teşekkürler.

Deniz Arslan (20) Öğrenci

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Okula (Üniversiteye) yeni başladım ve şehre geleli 1 ay kadar oldu. Eğitime başlamadan önce de neşeli ve enerji dolu olduğumu aynaya baktığımda görebiliyor farkedebiliyordum fakat son zamanlarda herşeyin daha da güzelleşmiş olduğu hissi ve her gün bu enerjiyi nereden buluyorsun Deniz soruları ve tabiki de dikkat ettiğim şeylerin artmış olması bana bu eğitimin katkısı olduğunu gösteriyor. Geçen gün ilk defa rüzgar ve bir ağaç yapraklarının daha önce hiç görmediğim bir gösterisine şahit olduğumu farkettim. Eğitimin payı yok dersem eminim yalan olur.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
En derinden ve en içten bir teşekkürü hakeden çok az sayıda insan olduğunu anladım. En içten ve en derinden çok teşekkür ederim.

Abdullah Canıtez (29) Yaşam Koçu

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bu eğitim sayesinde olayları ve durumları kişiselleştirmeden dengede kalarak yaşamanın yollarını öğreniyorsunuz? Ben çok faydalandım. Mevcut bilgi birikimimi toparlayıp onları nerede nasıl kullanmam gerektiğinin bana öğretti. Eğitimdeki uygulamalar da çok faydalıydı. Sanki yaşamın bir yol haritasını vermiş gibi hareket edebilme kabiliyetini kazandırıyor.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Bey kişisel gelişim konusunda zirve yapmış ve kendi konusunda en iyisi diyebilirim. Onu yakından görmek ve ondan eğitim almak son derece keyifli.

Tahir Malatyalıoğlu (48) Ekonomist

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Çok farklı ve faydalı bir eğitim. Farkındalığı artırmak yönünde çok önemli bir adım. Hayatımızı ne oranda farklılaştıracağını bilemem ama hayata ve olaylara bakışımızı ve algılamamızı olumlu yönde çok değiştireceğine eminim. Bu eğitimi almış olmaktan çok memnunum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Çok başarılı, konuya çok hakim ve sunum/aktarım becerisi çok yüksek. Konulara şematik yaklaşımı ve zor olması muhtemel kavramları dahi basitce açıklaması, bağlantıları sağlam bir şekilde kurması ile eğitimci becerisini de gösteriyor Tamer Dövücü. Teşekkürler.

Dr. Murad Kayacan (44) Yönetici / Eğitmen

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Şu ana kadar çeşitli unsurları ile yaşamın diğer alanlarında karşılaştığım bilgi adacıklarını birleştiren ve yaşamın anlaşılmasında bir modelle ortaya çıkan bir eğitim.
Bu yaklaşım günümüzde finans ve ilgili bilim dallarında sık kullanılmakta olup; sistemin dengesinin unsurların karı azamileştirme çabasından daha önemli olduğu son zamanlarda yaşanan krizlerden finans uzmanlarınca açıkça ortaya konmaktadır.
Tabi her model gibi zaman içerisinde zayıf yönleri ortaya çıkacak, düzeltilecektir ama çok dolu ve gerçekçi bir model olarak üzerinde çalışılarak, kitlelere tanıştırılması kanaatimce yerinde olacaktır.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Yıllardır tanıdığım ve sürekli az da olsa takip ettiğim, kıymetli Tamer Dövücü’nün yılların birikimi ile geliştirdiği bu modelin bizlerle paylaşılması çok güzel. Kendisini şüphesiz tebrik ediyorum. Şüphesiz bu tespitleri yapan ilk kişi değilim ama şu hususlarında eğitimdeki sunuş etkinliğini artıracağı kanaatindeyim. 1) Ses tonunun yükseltilmesi ya da mikrofon kullanımı, 2) Tahtanın daha büyük olması ve daha okunabilir boyalı kalemlerin kullanılması, 3) Daha çok not ya da anlatıldığı kitabın dağıtılması. Sevgi ve saygılarımla.

Polat Tokay (70) Mak. Y. Müh.

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
İnsanı, yaşamı ve insanın bu yaşamdaki doğru yerini nasıl bulacağını gösteren, öğreten genel geçerli bir altı gün. Her anı çok kıymetli idi.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bu çok kıymetli 6 günü mümkün kılan mükemmel insan ve hoca Tamer Dövücü’ye sonsuz teşekkürler

Ahmet Süha Koçel (60) Yönetici Koçu

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitim orijinal fikirlerle zenginleşmiş, örneğini görmediğim içeriğiyle dolu dolu geçti. En ilginç ve faydalı tarafı bütünselliğiydi. Hergün özel ve iş hayatımızda kullandığımız kavramlarda önce farkındalığı arttırdı sonra da öğrendiklerimizi iş ve özel hayatımıza nasıl entegre edebiliriz sorularının cevabını bulmamızı kolaylaştırdı.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Öncelikle Sn. tamer Dövücü’ye teşekkürlerimi sunuyorum. Model kavramı ülkemizde rastladığımız bir şey değil. Sn. Tamer Dövücü dinlediğimiz bu zor kavramları yaşamın her alanında ve her yaşta ve durumda nasıl kulanabileceğimizi gösterdi. Tekrar teşekkürler.

 

İZMİR, EKİM 2011
OPTİMUM DENGE MODELİ KATILIMCI DEĞERLENDİRMELERİ

 

……….. (40) Mimar

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Çok başarılı olduğunu düşünüyorum. (Günümüzde en basit cihazların bile onlarca sayfalık kullanım kılavuzunun olduğunu görüp; insan gibi çok karmaşık ve çok boyutlu bir varlığın kullanım kılavuzunun olması gerektiği düşüncesi ile yola çıktığım kişisel gelişim ve kullanım kılavuzuna ulaşma serüveninde karşılaştığım en iyi kılavuz olduğunu düşünüyorum.) Ulaşabileceği tüm insanlara ulaştırılabilmesi için gereken çaba için gerekli enerjiyi içinde barındırdığını düşünüyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tüm izleyenlere ulaşmayı, dokunmayı, hedeflediği anlaşılan çeşitli örnekler ile konuların aydınlatılması “karmaşa” fazını geçmemizde bize büyük kolaylıklar sağlayacak. Bu tümden gelen öğretim tarzını tasarlayan ve çok başarılı biçimde sunan eğitimcinize çok teşekkür ediyorum. Tüm insanlığa faydasının olacağını düşündüğüm bu modelin olabildiğince yaygınlaştırılması yolunda kendisine başarılar dilerim.

Mustafa Ercan Günel (35) Doktor

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Genelde NLP ve sibernetik veya kişisel gelişim konusunda ciddi araştırma ve birikimleri olan insanların katıldığı bir toplantıydı. Bunlardan halihazırda önhazırlıksız ve bilgi sahibi olmamama rağmen hayata dair ve sorunlara dair dengeye kavuşmamda faydası olacağını düşünüyorum. Bir yerlerden başlamak gerekiyordu kişisel gelişim adına. Doğru yerden başladığımı artık biliyorum. Sabretmek bu seminerin mihenk taşı bence. İlk günün sonunda kendimi gerizekalı gibi hissetmiştim ve bana göre olmadığını diğer günlere gelmemem gerektiğini düşünmüştüm. Çünkü fikrimin olmadığı bir konuda insanlar ciddi yorumlar yapıp tartışıyor ve ben sadece izliyordum. Ama son günün sonunda kendimi daha iyi hissettiğim ve doğru yere geldiğimi biliyorum. Nasıl mutlu olacağım konusunda doğru yerlerde arama yapacağımı biliyorum artık. Nasıl karar vereceğim konusunda paniklemeden arayacağımı biliyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Çok dingin. Rahatsız edici sakinliği var. Bunlar ilk günkü düşüncelerimdi. Şimdi biliyorum ki işini doğru yapma çabasında abartılı dikkatli davranarak bize birikimlerini saklamadan aktarmaya çalışan müthiş iyi niyetli bir eğitmen Tamer Bey. Teşekkür ederim.

Duygu Güner (48) Sosyal Hizmetler Uzmanı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Hayatta karşılaştığım sorunların böylesine açık ve sistematize edildiğini, üstelik bunun ülkemizdeki en güvenilir kişiden böylesine net bir şekilde öğrenmek hayata daha umutla, daha keyifle bakma yetisi kazandırdı. Önümüzdeki zamanlarda bunun kendisini daha net orataya koyacağını şimdiden görür gibiyim.
6 günün her günü birbirinden kıymetliydi. Bu modelin hayatıma çok farklı açılımlar getirmeye başladığını söyleyebilirim. Teşekkürler Tamer Bey. Özün özünü bu kadar ustaca bize ulaştırdığınız için tekrar teşekkürler…

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bilgiyi yaratanından öğrenmenin hazzı alatılır gibi değil. Bu denli dolu dolu bilgilerin içinde ve aynı zamanda güvende olma hissiyle birlikte olmak gerçekten çok güzel. Emeğinize, yüreğinize sağlık Tamer Bey. Tanıdığım ilk zamanlardan beri her yaptığınızın en iyisini yapmış olmanız bana hep ışık tuttu. Yolunuz her zaman açık ve aydınlık olsun.

…………. (50) Anestezi Uzmanı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bu eğitimi Hürriyet gazetesi Pazar ekinde gördüğümde not ettim, biraz araştırdım, kararsızlık aşaması bir iki arkadaşa danıştım. Klinik Şefimizden izin istedim. Kongre haftası nedeniyle izin alamadım. Israr ettim, üzüldüm ama başka bir sefer giderim diye düşündüm, ertesi sabah işler biraz değişti şans eseri hatta biraz geç kaldım. Şimdi iyi ki de haberim olmuş diyorum. Çok faydalandım. Sezgilerimle anlatılan bazı şeyleri zaten fark ediyordum ama bir yere oturtamıyordum. Öğrendiklerimi geliştirmeye, eşime, çocuklarıma, etrafıma anlatmaya, olaylara farklı gözle bakmaya başlayacağımı hissediyorum. Bana izin vermeyen hatta otuz kişinin ortasında biraz alaycı tavırla “Senin kişisel gelişimine engel olursam, vicdan azabı duyarım” diye karşılayan insanların davranışlarını sözlerini daha farklı yorumlayacağımı biliyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Harika bir insan. Allah ömür versin. Her şey çok güzel, ama yetmez! İnşallah çalışmalarınızı daha geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz.

Jale Önder (53) Emekli

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
“Ölmeden önce yapılması geken 10 şey” listesi yapmam istense; ve önermem; artık ilk 3’de “Optimum Denge” seminerine katılmak olacak!

Çoğunluğun bunları idrak etmeden yaşamdan ayrılmış-ayrılıyor olmaları ne yazık….

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bu akıl, bu yürek, bu emek taşıyıcısına ‘yürekten’ teşekkür ediyorum.

Sibel Atar (30) Endüstri Mühendisi / Yaşam Öğrencisi

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitime önyargılı düşüncelerle başlamama rağmen (yine bilindik kişisel gelişim eğitimleri vs…) 6 gün sonunda iyi ki yüreğimin sesiyle hareket edip gelmişim dedim. Sorularıma nasıl cevap aramam gerektiğini ve bunun hayat deneyimimizde bir anlamı olduğu bilgisini alarak yaşamıma devam edeceğim. Yaşam sanatıyla ilgili benim tek başıma uzun yıllar sonra belki bulacağım ama çokça yanılgılar ve savrulmalar yaşamadan hazmederek, bilerek ve en önemlisi araçlarımın olduğunu fark ettiren eşsiz bir eğitim. NLP practioner – NLP masterdan sonra insanı – kendimi ve yaşamı anlamak, anlam vermek ve dolu dolu yaşamak için emek vermeme değdi. Çok mutlu, huzurlu oldum. Şükür ki Tamr Dövücü’den çok istediğim eğitimi ladım.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Çağdaş bilge, filozof, akıl hocası kelime dağarcığımın yetmediği engin bilgi hazinesinin insan vücüduna girmiş hali. Eğitim boyunca gözümü kırpmadan, ağzından çıkan her kelimeyi anlamaya, idrak etmeye çalışarak hevesle dinlediğim en sevdiğim hocalardan biri olan kişi. Esprili, empatik, dengeleyici, dikkati ve zamanı iyi yöneten başarılı bir eğitim. Gönlü güzel olduğunu ve her türlü soruma cevap verebilecek hayat hocam.

………… (54) Emekli

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Tatmin olduğum ama daha çok tatmin olma fırsatını (Kendi kabımdan dolayı) şimdilik kaçırdığımı düşündüğüm daha geniş kabı olanlar için daha da tatminkar olabilen bir eğitim.
Hayal kırıklığına uğramadım. Bilhassa zamanla daha çok hasılatımın artacağını düşündüğüm bir eğitim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Ne diyebilirim ki!

Hasan Çengelci (49) İşadamı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Yıllar sonra bende hayatı anlama şeklimi, yaşama şeklimi, hayatı yorumlama şeklimi velhasıl hayatımı yeniden dönüştürmeye vesile olan bilgileri anlattı. Hayatımızın bize ait olan alt kimliklerimize indirgedi. Kendimi tanımama, aydınlanmama, insanları tanımaya yarayan bilgileri verdi. Çok teşekkür ederim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
33 yıl sonra ilk defa almış olduğum eğitimde Tamer Bey’i takdirle karşılıyorum, bizleri aydınlattığı için.

Fatma Alev Yıldırım (54) Emekli Öğretmen

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitim dopdolu, bundan önce aldığım eğitimlerin artık tamamlandığını hissediyorum. Gözümü kapattığımda karşımda “Optimum Denge”nin artısını görüp uygulama yapmaya başlıyorum. Teşekkürler…

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitimci bir NLP ve Optimum Denge sihirbazı, onun yarattığı ve paylaştığı bilgilerle yaşamımız yavaş yavaş olumlu bir şekilde dengelendi. Teşekkürler Sevgili Kardeşim.

Mesut Akbal (48) Doktor

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Emeğinize, yüreğinize, aklınıza sağlık. Katkılarınız için. Zor olan bir çok şeyi kolaylaştırıp paylaştığıız için. Bu bilgilerin kendi ve çevremdeki yaşama katkıları bulunması dileğiyle…

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Sizi anlamaya çalışıyor. Modellemeye çalışıyorum. Nasıl yapılır biliyorum. Ama yürek var, emek. Akıl var mı biliyorum. Yaşama katkınız muhteşem. Lütfen bana ilham, yol gösterin. Sizi çok seviyor ve sevgi duyuyorum. Milton Erickson’u ağlayarak okumuş, yaptıklarını yapabilmeye özlem duyuyorum. Yine de herşeyin hayırlısı. Öğrenmeye, sevmeye, üretmeye, yaşamaya değer. Saygı ve sevgiler…

M. Ali Şahin (46) Veteriner Hekim

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bireyin kendini ve toplumu anlayıp, yorumlayıp değiştirebilmesi için bir reçete sunuyor. Bu eğitimin daha detaylı ders notları ile desteklenmesi gerekirdi.
Oldukça yararlı, herkesin yararlanması gereken bir eğitim programı. İnsanların, insanlaşma sürecinin bir evresi olarak yorumlayabilirim., özümsenirse.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Konuya hakim. Çok yönlü yaklaşım ve bilimsel temelde… Başarılarının devamını diliyorum.

………… (45) Avukat

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Daha evvel NLP eğitimi aldığım için, bir çok kavram benim için yeni değildi.

Eğitim altı yıl öncesine göre (benden, sizden, gruptan ya da eğitim içeriğinden dolayı olabilir) mizah ve eğlence yönü eksikti. Bu anlamda zaman zaman sıkılma hissettim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bazı sorunların çözümü konusundaki başarı örnekleri inandırıcı olmaktan uzaktı. Çalışmanın ders olarak algılanıp, öğretmen ve öğrenci sınırlamasında algılanmasını doğru bulmuyorum. Egonuzun zaman zaman boyunuzu geçtiğini hissettim. Saygılarımla…

Gülhan Balcı (26) Muhasebe Elemanı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Böyle bir eğitime katılma şansı elde ettiğim için çok mutluyum. Sanki hayatımda yeni bir pencere açıldı. Cevabını merak ettğim sorular vardı ve ben artık cevabımı aldım. Hayatımın dönüm noktası benim için. Optimum Denge Modeli Eğitimini herkese tavsiye ederim. Umarım benim kadar şanslısınızdır.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Hayatta tanınması gereken insanlar vardır, Tamer Bey gibi. Umarım kendisini tanımadan ölmezsiniz.

Mustafa Yücetürk (52) Doktor

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Mutlu bir yaşam sürdürülebilmek için gerekli olan zengin bir alet çantasının sunulduğu, yaşamı detaylardan büyük resme kadar tüm zoomlardan doğru algılamayı sağlayan, farkındalığı artıran, kendimizle ve dış dünya ile uyumun dengelerini veren bir “YAŞAM KILAVUZU”, kullanım rehberi olarak değerlendirebileceğim herkesin anlayabileceği düzeyde ve olması gereken bir eğitim olarak değerlendiriyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Huzur veren, katkı boyutunda yaşayan bilge insan. Böyle bir insanın varlığından mutluluk duyuyorum. Biraz daha coşku lütfen. Sevgi ve saygılarımla…

Necmiye Subay (52) Sosyolog

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Parçaları yerine oturtan, genel anlamda hayatla, yaşamla ilgili konularda yararlandığım ve çok keyifle, sevgiyle katıldığım bir eğitimdi.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Hocam çok saygı duyduğum, sabırla sevgi ve saygıyla eğitim veren bir eğitmendir. Bir diğer eğitimi sabırsızlıkla bekliyorum. Saygılar.

Bilge Buket (39) Tekstil Mühendisi

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Yaşamı, kendimi ve diğer insanların davranışlarını bu kadar basit ve sistemsel anlayabileceğimi hiç düşünmemiştim şimdiye dek. Tabii bu kavrayışı bu kadar rahat ve zevkli bir eğitim sürecinde yaşamak da çok ilginç bir tecrübeydi benim için. Eğitime katılmadan önce beklentim gerçekten çok yüksekti. Çünkü bu konularda çok fazla kafa yoruyordum anlamak için fakat hep birşeyler eksik kalıyordu. Şu an hem farketmenin hazzını hem de bunun basitliğinin şaşkınlığını yaşıyorum. Kesinlikle eğitimden önceki Bilge olmadığımın farkındayım. Tabii ki hayat da benim için artık aynı olmayacak. Umuyorum en kısa zamanda bu eğitim daha çok uygulamalı haliyle çok geniş kitlelere ulaşma şansı bulur. Bunu ilk deneyimleyen gruptan olduğum için çok mutluyum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Kesinlikle çok etkin ve başarılı buldum. Emeğine, yüreğine ve aklına sağlık savgili hocam. Sevgi ve Saygılarımla.

………… (21) Öğrenci

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Öncelikle hayat, duygular, başarı, ilişkiler gibi eğitimden önce karmaşık ve düzensiz olan durumlar içinde düzeni görmemi sağladı, ve bunun bilimsel temelli olması, kendi hayat tecrübelerimle örtüşmesi eğitimin tutarlılığını ve doğruluğunu arttırdı. Hayatta çok subjektif sandığımız, karmaşık denen şeylerin de bir sistemi olduğunu, sorular kadar cevapların da olduğunu farketmemi sağladı. Teşekkür ederim bu eğitim için harcanan emeğe, yüreğe ve akıla.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Öncelikle paylaştığı sistem kadar dengeli ve tutarlı birisini görmek çok pekiştirici ve önemliydi. Çok subjektif olan alanlarda ve görüşlerde objektif yaklaşım sergilemesi, açık niyetle, amacının bilgi sunmak ve farkındalık yaratmak olması çok güzeldi. Umarım ileride de karşılaşırız. Başarılar dilerim.

Pınar Yarar Özgür (41) Hekim / Terapist / Eğitimci

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Çok iyi, birçok soruya hem kişisel hem toplumsal yanıt veriyor. Çok büyük bir bilgi toplamının en anlaşılır halde organize edilmiş şekli. Çok yararlı. Optimum Denge modelini kendisi ile ve yaşamla ilgili soruları olan cevap arayanlara, insan ruh sağlığıyla ilgilenen meslek profesyonellerine, koçlara ısrarla tavsiye ederim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Çok iyi, yeterli, eğitim becerileri yüksek, mütevazi, kısaca geçirilen zamanı farkettirmiyor

Mehmet Nur Terzi (54) Avukat

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Daha önce Master ve Practicioner eğitimlerini Tamer Bey’den almıştım. O eğitimlerde çok fazla olumlu yönde etkilenmiştim. Şimdiki etkisi o kadar güçlü olmadı. Ancak eski öğrendiklerim yenileriyle birlikte pekişti. Kendime ait konuların kaynaklarını, oluş mekanizmalarını daha iyi kavrayabildim.

İnsanların karmaşa halinde iken dengeye nasıl geleceği konusu benim için tam netleşmedi. Bol pratikle olacağını teorik olarak bilsem de asıl tıkanmanın burada yaşandığının da farkındayım. Bu konu biraz daha işlenebilir. Pratik uygulamaların biraz daha fazla olmasının yararlı olacağını düşünüyorum. Sonuç olarak; etkili ve faydalı bir eğitim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Bey giderek kendini geliştiriyor. Grup enerjisini artırsa daha iyi olur diye düşündüm. Çünkü, 6 gün bir arada olup birbirileriyle hiç iletişim kurmayan çokça katılımcı gördüm. Her şey için teşekkürler.

Bilge Yücetürk (47) Bankacı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Önceden öğrendiklerim bilgilerim doğrultusunda doğrularımın ve yalnışlarımın farkına vardım. Dolayısıyla eğitim farkındalığımı arttırdı.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Olağanüstü bir performans içerisinde konuya hakim olma ve bunu karşı tarafa aktarabilme yeteneğine bir kez daha hayran kaldım. Teşekkür ederim.

M. Oktay Tarhan (47) Hekim

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Çok yararlandım. Almakta olduğum yolda mesafeler kazanmama vesile oldu.
Sağlıkta Optimum Denge modelinin uygulanmasını bekliyor ve desteklemek istiyorum.
Optimum Denge modeli başlı başına orijinal bir model olduğundan yaygınlaşması için katkıda bulunmak istiyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bilgelik seviyesinde konusuna hakim. Sunum tekniği üst seviyede. Optimum Denge modelini geliştirdiği için teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.

Harika Öztürk (46) Emekli

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Diplomalı cahildim. Artık değilim. Teşekkür ederim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Sayenizde eğitim anlamım değişti. Teşekkür ederim.

Sibel Nişlioğlu (42) Tekstil Mühendisi

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
İlgi çekici ve verici. Katılmadan önce biraz alt yapı gerekebilir. Kendi adıma zaman içerisinde içini doldurabileceğimi düşünüyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Etkin, örneklemelerle anlaşılırlığı daha iyi pekiştiriyor. Uzun saatler olmasına rağmen hiç sıkılmadan kişilere ulaşıyor.

Şahyar Maksudi (52) Serbest

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Şimdiye kadar karşılaştığım en açık, en verimli ve aklıma yatkın bir modelle karşılaştım.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Çok kaliteli ve verimli bir sunumla vermek istediğini, ifade etmek istediğini veren biri. Bu ifadeyle herşey anlaşılır ve açık. Diline, emeğine sağlık.

Alev Nilüfer Öztüregen (50) Halkla İlişkiler

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitime katılırken ki ruh halimle şimdiki ruh halimin farklılığı beni çok mutlu etti. İnsana ve olaylara bakışımın artık daha farklı olacağını biliyorum. Böyle bir seminere katıldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Sn. Tamer Dövücü’nün seminerine ilk defa katılıyorum. Anlatımının çok rahat olması, öğrencilerinin de kolay anlamasını sağlıyor. Kendisine teşekkür ederim.

Nilüfer Şanal (50) Öğretmen

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Daha önce NLP eğitimleri aldığım için kişisel gelişim konusuna sıcak bakıyorum. Optimum Denge modeli eğitiminden de hem zevk aldım hem de yaşamımdaki bazı gerçekleri, kişiliğimi ve çevremdeki insanların bazı şeyleri niçin yaptıklarını öğrenme imkanı buldum. Sanırım bundan sonra kendime ve çevreme bakışım olumlu olarak değişecek.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bilgi, sabır, denge, başarı ve yürek. İşte Tamer Dövücü kısaca bu.

Gaye Taner (37) Ekonomist & Anne

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Uçaktan bir şehre bakmak gibi herşeyi aynı anda net bir şekilde görmeyi sağlıyoruz. Hayatı ve kişileri değerlendirirken basit, sade, net algılamayı gerçekleştirebiliyoruz.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
O bilir ve güvenilir. Evrensel kümeyi bir buket çiçek sunar gibi elimize tutuşturabilecek bilgi, sevgi ve açıklığa sahip kocaman bir yürek ve berrak bir akıl. Çok seviyorum.

Özcan Dilbaz (37) İşadamı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
İş hayatımda yaşayıp da anlam veremediğim olayları, kişileri, neden böyle oluyor, neden böyle davranıyor diye kendime sorduğum bir sürü soruyu, artık cevaplarının çok kolay olduğunu Optimum Denge modeli ile bir yerlere oturttum. Hayatı karmaşık yapan düşüncelerin bizim kontrolümüzde çözülebileceğini anladım. Anlatım çok basit ama anlam çok büyük, hayatımda eksik olan noktaları tamamladığımı hissediyorum. Baktığımda gördüğüm şeyler arttı. Hissettiklerim bir formül oluşturdu.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Yıllarını eğitime harcayan bir kişiye ancak saygı duyabilirim. İyi ki varsın Tamer Hocam.

Selim Taner (37) İşletmeci

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bu eğitimde, tahmin ettiğimden daha derin, bütünsel ve olgunluğa ulaşmış bir öğreti ile karşılaştım. Yılların ürünü olduğu, tecrübelerle yoğrulmuş olduğu çok belli. Bunu paylaştığı için Tamer’e çok teşekkür ederim. Kendimi çok şanslı hissediyorum. Şimdi daha donanımlıyım. Daha hazırım.
2003’de NLP ile yaşadığım sıçramaya benzer bir şey yaşadığımı artık önümüzdeki yıllar ispatlayacak. İçerik çok dolu. Konular derin ama çok anlaşılır şekilde sunuluyor. Sürekli bir “Hımmm” modundasınız. Bundan daha rafine, daha geniş kapsamlı bir kişisel gelişim kursu düşünemiyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bilgiyi çok özümsemiş, konuya hakim bir şekilde herkesin anlayacağı şekilde izah ediyor. Her cümlesi engin tecrübesinin bir ürünü. Dinlemek haz veriyor, rahatlatıyor. Eğitimde bulunmak bile başlıbaşına bir terapi. Uyumlu. İnsanı yormuyor. Dolayısı ile rahat bir eğitim oluyor. Teşekkürler.

Cem Aslıtürk (58) Psikolog

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitimde tanışık olduğum pek çok bilgiyle ve ilk kez karşılaştığım çok yararlı bilgilerle karşılaştım. Bu eğitimin bana katkısının bütüncül olarak bu bilgileri özümsememi sağlaması olduğunu fark ettim. Şimdiye kadar edinmiş olduğum pek çok bilgiyi bu eğitim süreci içerisinde olgunlaştırabildiğim ve bütünleştirebildim. Düşüncelerimin ve fikirlerimin daha da berraklaştığını görüyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Akışkan, sakin, güven verici, kolaylaştırıcı ve sadeleştirici sunumuyla yorulmadan alabileceğimiz bilgileri eksiksiz şekilde anlamamızı sağladı. Çok teşekkür ediyorum.

Şahika Akcan (42) Doktor

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bilgi karmaşası içinden çıkıp, kaliteli bakış açısına ulaşabilecek çok az eğitim olduğuna inanıyorum. Bu eğitim katılımcıları için bir şans ve ben şanslıyım.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Objektif olamayacağım. Tamer benim için hep kaliteliydi ve bir numaraydı. İstikrar son zamanlarda en değerli bulduğum değer ve hepsi birleşince sözler hafif kalıyor. Sevgilerimle…

……….. (36) Ev Hanımı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitime katılmadan önce zihnimde olan soruların birçoğuna yanıt buldum. Bunlar nasıl oluyor dediğim birçok şeyi anladım. Farkındalıklarımı teyit ettim. Çevremdekilere gösterdiğim tepkilerden içim rahatladı. En önemlisi kendimi kabullendim. Daha çok vakit ve uygulama olsa daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Burada öğrendiklerimin hayatımda önemli bir rehber olacağını düşünüyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bu konuda kıyaslayabileceğim başka biri yok. Ancak bundan sonrakiler için en önemli kriterim oldu. Sevgi ve sağlıkla kalın. Herşey için teşekkürler. Yolunuz açık olsun.

M. Reşat Güner (45) Sanatçı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Yaşamı yönlendiren ilkeleri, insan zihninin temel çalışma prensiplerini kapsamlı biçimde izah eden, böylece insanın yaşamla uyumunu destekleyen çok yararlı bir eğitim olduğunu düşünüyorum.

Toplumun her kesiminden ve her meslekten bireylere çok yararlı olduğunu düşünerek mümkün olan herkese bu eğitimi öneriyorum. Bu eğitimin arkasındaki emek ve birikimi sevgiyle paylaşan Tamer Bey’e teşekkürler.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Daha önceki eğitimlerde de olduğu gibi, çok net, anlaşılır ve akılda kalacak biçimde konuyu aktardı. Sorularla tek tek ilgilenecek biçimde aktardığını düşünüyorum. Böyle bir eğitimi Tamer Bey’den dinlediğim için bir kez daha mutlu oldum. Teşekkürler.

Gülcan Gürel (36) Bankacı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
6 günde binlerce sayfa kitap okumuş gibi oldum. Son derece konsantre, net, bambaşaka bir eğitim. İçindeki bilgileri her seferinde yeniden ve yepyeni olarak idrak edebilirsiniz. Bir o kadar basit ama aynı zamanda son derece karmaşık ve uzun bir yolda yürüdüğümüzün kanıtı gibi. Vaat ettiklerini son derece mütevazı ifade ediyor. Ama aldıklarımızı doğru değerlendirebilirsek, yeterince emek harcarsak ve cesaretimizi yitirmeden devam edebilecek gücü kaybetmezsek her seferinde yeniden doğabiliriz. Her seferinde daha güçlü ve bilge olabiliriz.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Dövücü ile bundan 7 yıl önce NLP eğitimleri ile karşılaştık. O zamanda oluşumun ötesinde şeyler anlatıyordu. Söyledikleri 10 yıl sonrasının bilgileriydi. Optimum Denge modelinde de yine yıllar sonrasının bilgilerini anlattığını hissettim. Son derece net, akıcı ve sistematik bir anlatımdı. Teşekkürler.

Pelin Bozkurt (33) Eczacı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Hayatım boyunca aldığım ikinci en iyi eğitimdi. İlki tabi ki Tamer Dövücü’nün verdiği NLP eğitimiydi. Büyük bir farkındalık yaratmasının yanısıra bazı şeyler çok netleştiği için eyleme daha çabuk döneceğine ve hayatımda bir milat olacağına inanıyorum. Benim çok ihtiyacım olan bir dönemde aldım. Dolayısıyla kendime, ilişkilerime, işime ve hayata bakışımda büyük bir değişim yarattı. Küçük resme değil de büyük resme bakmam (odaklanmam) gerektiğini anladım. Bundan sonra herşey bir yana denge ve yürek bir yana diyorum. Hem bilince hem de bilinçaltına eğitim veren, yeni kodlamalar yapan bir eğitimi aldığım için çok şanslı olduğumu düşünüyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bana göre mucize yaratan bir eğitmendir. Aynı anda bilincin direncini kırıp bilinçaltına bu kadar ustalıkla ulaşan ve de bunu inanılmaz doğal bir şekilde yapan, herşeyi özümsemiş bir insandır. Öğretilen şeyleri anlamamak imkansıza yakındır. Sizi tanıdığım için çok mutluyum. Her şey için teşekkürler.

Nejmettin Avcı (51) Sanayici

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Optimum Denge Modelini ilk defa izleme imkanım oldu. Hayatımda çok şeyin değişebileceğini gördüm. Bugüne kadar hayata bakış açımla bundan sonraki bakış açımın çok fark edeceğini biliyorum. Böyle bir eğitimin herkese faydalı olacağını ve kesinlikle memnun kalınacağını düşünüyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Bey, çok iyi bir anlatımcı, çok iyi bir analist, böyle bir eğitimi bizlere bahşettiği için sonsuz teşekkür ediyorum.

…………. (65) Tıp Doktoru

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bana yepyeni bir dünyanın kapılarını açtı, pekiştirmek için bir kursa daha gelmem gerekir.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
İyi bir öğretmen ve yol gösterici.

…………. (30) Eğitim Danışmanı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitim gayet doyurucu. Doküman verilmesi anlamamızı kolaylaştırdı. Uygulamalar ise anlamayı hızlandırdı. Kendi hayatımın dengesiz olduğumu anladım, dengeye geldiğimi düşünüyorum. Teşekkürler.

M. Turgay Sapanlı (65) Y. Mimar

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Çok yararlı. Kişinin gelişmesi, hayat sanatında etkili olabilmesini sağlayan bir model.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tahtaya çizerken seslendirmesi büyük kolaylık olur.

Hatice Güleç, Eczacı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Çok memnun kaldım, çok mutlu oldum. Çok şey öğrendim, teşekkür ederim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bir eğitimci ve insan olarak sizi beğeniyor, takdir ediyor ve seviyorum. Ülkem için gerekli ve çok iyi yerlerde değerlendirilmesi gereken bir eğitimcisiniz. Sizi tanıdığım için mutlu ve şanslıyım.

 

ANKARA, KASIM 2011
OPTİMUM DENGE MODELİ KATILIMCI DEĞERLENDİRMELERİ

 

……….. Devlet Memuru (32)

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Bey ile bu 3. buluşmamız. Her seferinde doğru seçim yaptığımıza dair haklılık duygusu daha da gelişerek artıyor. İlk 2 eğitimden sonra aldıklarımı şimdi bir tamamlamışlık duygusu noktalıyor.
Ülkemizi her alanda düşündüğümüzde Tamer Bey’e büyük bir rol düştüğüne inanıyorum.
İnanıyorum ki eğitim-sağlık-iş alanlarında ülkemiz bu bilgi ve yeteneklerle daha iyi yerlere ve o özen ile muassır medeniyetler seviyesine çıkacaktır.Bu nedenle kendisi ve eserleri ile gurur duyuyorum , ve herkese de en az bir kez olsun Tamer Bey’in tedrisatından geçmesi gerektiğini salık veriyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Yukarıda anlattığım gibi fantastik , ezberbozan , denge mimarı.

Okan Sarı (54) Bankacı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Kendinizi anlamak , insanı anlamak ve hayatı anlamak için…
Kendinize bir ŞANS verin.
Bu FIRSATI değerlendirin!
Çünkü işin sırrı DENGEDE!
Bundan daha büyük zenginlik ne olabilir…

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Aradığımı buldum.Cevap veremediğim soruların ne olduğunu anlayabildim. Tam bir rehber.. Mükemmel
bir hoca.
Aklını , emeğini ve yüreğini dolu dolu kullanan ve paylaşan bir bilge…

Aylin Torcan (45) Tıp Doktoru

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Kendini bulmaya giden bir yol üzerinde yoğun emek verilmiş , üzerinde yılların deneyimi var.Bu tek başına bile çok etkileyici…
Bu yolu herkese açmak için çalışmak ilham verici..Tanrı yardımcınız olsun. Dualarımız sizinle olsun.
Hem grubun tamamına , hem de te tek katılımcıların elinden tuttuğunuzu , hayatlarımıza dokunduğunuzu hissettim.
Bugün fark ettiğimden daha önemli etkileri olacağından eminim..

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Sizi tanıdığım için kendimi şanslı hissediyorum. Doğal , abartısız , iyi niyetli bir üslup geliştirmişsiniz. Ben bir an bile kopmadım. Çok çok tebrik ediyorum..

Sema Yüce (53) Psikolojik Danışman

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
“Gün be gün seni diğerlerinden farklı yapmaya çalışan bu dünyada kendin olarak kalman dünyanın en zor savaşını vermek demektir. Bu savaş bir başladımı hiç bitmez” sözünün anlamını debelenerek ve savaşarak yapıyordum. Şimdi kendim gibi olmanın gücünü ve başarısını her şeyini hırpalanmadan , büyük bir uyum ve mutluluk halinde yaşamak üzere sağlam , güçlü , kolaylaştırıcı bir malzemem var.

Bunu yapabilmek , yaşayabilmek anlamında oldukça sistematik , gün be gün beni iyileştiren fark ettiren, güç kazandıran, anlık olumlu geçişler yaşadım.. İyiki yaşadım , katıldım denilen bir 6 gün oldu. Kendimden ve süreçten keyif aldım.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Sağduyu ve sevgiyle bize kattığınız farkındalık ve yaşantı zenginliğinizi görmek , hissetmek , yaşamak fırsatı buldum. Bir kez daha bugüne kadar geldiğimiz bu sürecin aklını , emeğini, yüreğini tekrar sizde ve ilişkilerimizde görmek hayranlık ve gurur verici.

Deniz Özdemir (43) Uzman Psikolog

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Birçok sorunu bu kadar kolay hallolabileceğini bilmek , öğrenmek beni çok sevindirdi. Eline, yüreğine, emeğine sağlık. Bu bilgiyi bu kadar kısa sürede sade bir dille anlatmakta tabiî ki ayrı bir yetenek..
Bu arada keşke bu eğitim 10 yıl önce olsaydı. Neler yaşardım diye düşündüm , geçmiştekiler için biraz üzüldüm, belki de bu eğitimde 10 yıl önce olsaydım farklı bir Deniz olurdum..

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Yine bir fark yaratmış..Tamer Beyden de bu beklenir.Fark yaratmak…

………… (29) Öğrenci Koçu

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Optimum denge Modeli hissettiğim ama yaşamda tam olarak belki de su yüzüne çıkaramadığım , insanlar, evren ve kendim ile ilgili gerçekleri objektif bir çerçevede sadece göstermekle kalmadı aynı zamanda sistem felsefesini ve temel yaklaşımları sanki tüm DNA’ma kodladı. Şu ana kadar öğrendiğim 12 yıllık yaptığım tüm araştırmalarımı daha iyi aydınlattı..

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Şu ana kadar birçok yerden profesyonel düzeyde eğitimler aldım ancak hiçbiri Tamer Hoca’nın etkinliği kadar nitelikli değildi.

Sakine Aykanat (48) Psikolog

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Kafamda sorgulamaya başladığım birçok şeyin yanıtını bulduğum bir seminer oldu. Bu eğitimden sonra ben artık eski ben gibi davranamayacağım. Çok heyecanlıyım, olacakları sabırsızlıkla bekliyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Anlattığı bilgileri içselleştirdiğini tüm seminer boyunca hissettiğim bir eğitimci. Bu da bende motivasyonu ve güveni artırıyor.Teşekkürler, yaşamıma kattığınız tüm zenginlikler için..

Nilgün Tez (54) Ticaret

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Tüm soru işaretlerimin farkına vardım ve bunlarla nasıl baş edeceğimi eskisinden daha iyi biliyorum. Hayatı ve etraftakileri artık daha iyi analiz edebileceğim. (Tabi kendimi de)
Biraz daha ustalaşmaya ve uygulama yaparken daha pratikleşmeye ihtiyaç duyacağımı düşünüyorum.

Kısacası benim için farkındalık yaratan mükemmel bir eğitimdi. Teşekkür ederim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bir şeyi bilmek , anlatmak başka , farkındalık yaratmak (dürtülemek) çok başka..Tamer Bey bu işi harika yapıyor.
Çok güvendim , çok inandım , yaptıklarına çok saygı duydum.Çok teşekkür ederim.

Çiğdem Atabey (42) Yaşam Koçu

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Yıllardır sürmekte olan kişisel ve ruhsal gelişim yolculuğumda yaptıklarıma ve attığım her adıma anlam katan bir eğitim oldu.Bazı şeyleri daha net anlamamı sağlarken, bazıları da içim de ışıklar yanmasını sağladı. Daha da güzeli adını bilmeden yaptıklarımın teyidini almak oldu. Genel anlamda insanı, hayatı en yalın ve basit haliyle anlatabilen bir eğitim olduğunu söylemek isterim. Aslında her şey ne kadar basit ve aslında her şeyi biz nasıl da zorlaştırıyoruz.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Sakin, dingin , bilgili.. Bildiğini paylaşmakta cömert..Yüreğinin götürdüğü yere aklını kullanarak gitme konusunda harika bir örnek… Ne de olsa Mülkiyeli…

Ümit Demirci (42) Psikolog-Yönetici

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Yeni bir bakış açısıyla bakabilirim. Yeni bir pencere. Evet hayat bu kadar basit. Sağlıklı bir formülasyon. Işıklar yandı. Sıra hayatımın her yanına bu aldığım bilgileri yerleştirmek.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Üstadıma teşekkür ediyorum. Tarzıyla bilgisiyle dikkatimizin bu modele odaklamasını sağladı. Bir eğitimcide olması gereken her şeye sahip. Ne söyleyebilirim ki , kendisine teşekkür ediyorum. Sağlıcakla kalın.

Asuman İkibudak (48) Tıp Doktoru

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Çok kısa sürede , çok uzun süre özümsemekle uğraşacağımı düşündüğüm müthiş bilgi ve deneyimler kazandığımı, ne iyi yaptım da geldim dediğimi , soranlara üzgünüm 6 ay sonra belki tekrarlanır ama en az 6 ay kaybımız var dediğimi, zamanınızı ayırın kaybınız değil kazancınız olacaktır dediğim bir eğitimdi.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tek tek kişilerin beynine ve yüreğine ulaşabilen ve bunu hissettirebilen, beynini ve yüreğini bize açan emeğe derin saygı ve sevgilerimle.

Demet Doğanay (35) Jeofizik Mühendisi

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bir aydınlanma hissediyorum, sanki hayatımı düzenleme öncelikleri belirleme , sıralama gibi şeyler uyandırdı bende. Bazılarını kendimce bildiğim ve uyguladığım yeteneklerin üstünden geçtik. Sanki doğru yaptıklarımın çoğunlukta olması güvenimi arttırdı. Hafiflemiş hissediyorum.Nedenlerin farkındayım, bu da en önemli unsur.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bence bu seminer beklentilerimi karşıladı.Bunda sanırım eğitimcinin de etkisi var.

…………. (37) Biyolog

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Gerçekten farkındalık arttırıcı bilgilerle harmanlanmış bir eğitim programıydı. Katılmış olduğum için mutluyum. Daha önceki bazı bilgilerimin doğruluğunu onaylayan tarafı sağlamakla birlikte , pek çok yeni bilgiyi sistematik şekilde kavramaya imkan veren bir eğitim oldu.
Sindirme aşamasının uygulamaya geçme sürecinin yaşamda zaman alacağını düşünüyorum fakat bu bilgilerin aktarıldığı bu eğitim programında yer aldığım için şanslı olduğuma inanıyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Sadece sesi işitmekle zaman zaman sıkıntı yaşadım.Tamer Bey gayet güzel ve sistemli şekilde aşama aşama bilgileri aktaran bir eğitim düzeneği de oluşturmuş.Bu derece farkındalığı olan bir eğitimciyi tanıdığıma da mutluyum. Çalışmalarının devamını takip etmek isterim.

……………. (50) Mühendis

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Akıl , yürek ve emek üçlüsünü kullanarak nasıl dengeye geleceğimi öğrenmek beni mutlu etti.
Daha uzun süreçte bu eğitimin verilmesi gerektiğini düşündüm.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Teşekkür ederim böyle huzurlu ve dengeli bilgiler verdiğiniz için.

Meral Çıyan Şenerdi (53) Emekli

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Şaşırtıcı. Kendime dışardan bakabildim. Çığlık çığlığa oradan oraya koşturmamaya sakinleşmeye karar verdim. Hayatımdaki sorunların kaynağında da “ben”‘i gördüm. Geçmişte ve bugün, benimle zamanı paylaşan bazı insanlara özür borcum olduğunu fark ettim. Zamanı geri getiremem ama bu günümü ve yarınımı daha iyi (dingin-verimli-yararlı) yaşayabilirim demeye başladım sanki. Katkı aşamasına geçme arzum olmuştu ama nasıl diye şaşkın ördek gibi oraya – buraya savruluyordum. Şimdi hedefimden eminim, sakin ve kararlıyım.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Asıl şaşırtıcı olan o zaten. Bankacılık gibi (baştan çıkarıcı) bir kariyeri bırakabilmek ve neden sorusunun peşine takılmak, 25 yıl harcamak.. Sıra dışı , etkileyici.

N. Aylin Atika (47) Restorasyon Uzmanı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Yaşamımda ve her tür ilişkimde düzeltmek istediğim alanlarda faydasını göreceğim ipuçlarını öğrendiğimi düşünüyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bir şey öğrenirken sakinliğin ve bilgeliğin ne kadar etkin olduğunu anlamaya neden oldu..Teşekkürler

Selma Çetinkaya (35) Doktor (Öğretim Üyesi)

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitim hayata farklı bir bakış açısı ile bakmamızı sağladı. Neyi, ne zaman , nasıl yapacağım sorusuna da fikir verdi. Kendimi tanımamı sağladı. Teşekkürler

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Oldukça pozitif olan ve pozitifliği yayabilen bir insan. Konuşma tavrı, ses tonu ile grubu etkileyebilme gücü de oldukça yüksek. Hocamıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Jülide Özler (47) Eczacı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
ODM yabancı olduğum bir programdı. Ancak bu eğitimin benim hayata bakış açımı değiştireceğinden eminim. Çok fazla sayıda farkındalıkla eve dönüyorum. Yanımda götürdüklerim çok fazla, ne kadarını özümseyip uygulayabileceğimi bilememekle birlikte aydınlanma başladı. Bu umarım bir yangına dönüşür.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Hoca sakin, didaktik anlatımı ile bizlere çok güzel bir altı gün geçirtti. Bu kadar karmaşayı , bu kadar basit anlatabilmek özel bir yeti. İkinci eğitimi bekliyor olacağım.

Tamer Çetin Koçtekin (36) Diş Hekimi

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Matrix yalanmış:) Aslında kaşık yokmuş:) yada mavi hapı yuttuk diyebilirim:)

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tanıdığım için şanslı olduğum insanlardan biri demek sadece kendimi iyi hissetmemi sağlıyor. Bu kadar emek verdiği için teşekkürler. Bu arada tanıştıranlar da sağolsun.

Ebru Baysal (39) Mimar

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
2×2=4 diyen büyüklere sessiz bir kızgınlık içindeydim. Matematikte 10’luk düzen dışında 2’lik , 3’lük düzenlerin de olduğunu öğrenmek coşturmuştu beni. İşte buradan yakalarım ben onlara ne söyleyeceğimi..

Sonra çok şey oldu.. Sonra da mimarlık okudum.

Basit düzenliden , karmaşık düzensize git gel yani. Nereden gelmekte ve nereye gitmekteyim derken bu 6 gün harika bir özet , harika bir temsil , harika bir resmigeçit ile geçti. Tamer Bey’i dinlerken kendimi ve içimi de dinlemenin tadına vardım. Tüm varlığımla teşekkürler.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Her anı çok değerli dersleri, sakinlik ve harika bir akışla sunarken, beni en çok şaşırtan şu oldu:Onca dolu mevzuları bu sakinlik ve dinginlikle nasıl aktarabiliyor. Çok çok teşekkürler. Aklınıza, emeğinize, yüreğinize ve dengenize sağlık.

Zühal Kocabaş (53) Gıda Mühendisi

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitime başladığımda çevremdeki insanların da böyle yararlı bir eğitimi alabilmelerinin nasıl mümkün olabileceğini düşünüp durdum. Ama eğitim sürecinde ve sonuna geldiğimizde hazır olunca zaten bu fırsatın önlerine çıkacağına karar verdim.Hayata hazır olmayı öğreten bu eğitimi hangi yaşta yakalarsak yakalayalım geç değildir. Çünkü öğreneceklerimiz hep olacaktır.
Bana bazı deneyimlerimi içgüdüsel olarak da olsa doğru yaptığımı gösteren ve onay almama yardım eden böyle güzel bir programa katıldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum ve çok çok teşekkür ediyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Bey’in anlatımı son derece (optimize) edilmiş bir süreçti. Hem güldürdü, hem eğlendirdi ve en önemlisi öğretti.(FARK) Ettirdi..

Zahide Koçtekin (30) Gayrimenkul Danışmanı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Daha önceleri bazen farkında olmadan sezgisel yapabildiğim farkındalıkların aslında ne ile bağlantılı olduğunu görmeme, bazen de farkına varamadığım ya da farkına varmak istemediğim konularda neden farkına varamadığımı görmeme yarayan bir eğitim oldu. Her konuda aslında yaşadığımız birçok olayı neden yaşadığımızı yada yaşadıklarımızın bizde ne gibi etkiler bıraktığını görme fırsatını yakaladım. Birşeyleri görmek ve farkına varmak aslında ne kadar önemli, bunu bilmek hayatımın birçok alanında çok etkili olacak buna inanıyorum. Öğrendiklerimizi hayatımda da uygulayabileceğimizi öğrenmek bu eğitimde en etkili kısımdı.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Usta , dingin ve güleryüzlü.. Herşey için, kendimi keşfetmeme yardımcı olduğunuz için, olayları net görmeme ve hayatımın her alanında bunu nasıl dengeleyeceğimi öğrettiğiniz için teşekkürler. Bunu bana siz öğrettiğiniz için ayrıca çok teşekkür ederim.

 

DENİZLİ, ARALIK 2011
OPTİMUM DENGE MODELİ KATILIMCI DEĞERLENDİRMELERİ

 

Sait Bilgin (44) Yönetici

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bu zamana kadar kişisel gelişim kurslarından ve kitaplarından aldığımız tüm bilgileri çok daha basit, anlaşılır ve sistematik şekilde bizlere anlatan bir programdı.Genelde bu tarz kursların sonunda elimizde kalan büyük bir kafa karışıklığı olurdu. Ama bu programın sonunda ayaklarımın yere basarak ve hayali motivasyonlar yerine yarın neler yapmamız gerektiği konusunda büyük bir farkındalık edindik. Artık birçok şeyi neden, nasıl yaptığımızı başkalarının bize neden böyle davrandıklarını, analiz edebileceğim. En önemlisi bu kurs hayattaki seçeneklerimi arttırdı.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Hoca her zamanki gibi çok analitik şekilde psikolojiyi ve hayatı sanki matematiksel bir eşitliği anlatır gibi, çok açık ve anlaşılır şekilde anlattı. Eğitim her anında dikkat ve ilgimiz hiç azalmadan dinledik.

Hilal Bababalım (55) Öğretmen

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitime ikinci kez büyük bir zevk ve keyifle devam ettim. Müthiş bir bilgi kirliliği yaşadığımız günümüzde bana gerçek bir pusula oldu. ODM eğitimi; yaş, iş, konum ne olursa olsun, kesinlikle herkesin alması gereken bir eğitim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bize öğrettiğiniz “Dengeye girmek için küçük bir bir adım , insanlık için gerçekten büyük bir adım Tamer Hocam.. Ne kadar teşekkür etsem azdır.. Aklınıza, yüreğinize, emeğinize sağlık…

Ezel Özdöl (28) Diş Hekimi

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitimden önce önyargılarım vardı. Sabit fikirli bir insan olduğumu düşünüyordum. Ancak eğitimden sonra ön yargılarım azaldı. Hayatta sadece beyaz ve siyahın olmadığını, grilerin de olabileceğini fark ettim. Ayrıca kendimin iyi yönlerini ve eksik yönlerini de gördüm. Sorunlarımı daha kolay çözebileceğimi anladım. Kendimi daha da geliştirmek istiyorum. Eğitim sayesinde de buna devam ediceğim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Anlatım tarzı çok etkileyici. Anlattıkları eve gittikten sonra bile zihnimde canlandı. Verdiği örnekler sayesinde konuyu daha rahat kavradım.

Semih Şehit (43) Yönetici -Öğretmen

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Geçmişten geleceğe, biraz ben, biraz biz olmak adına yaşadığım, berrak ve farklı bir yolculuk. Kendime ve olaylara tepeden bakarak, içinden çıkabileceğimi görmek harika..

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Kendime yaptığım bu yolculukta mükemmel bir klavuz, harika bir yol gösterici. Sakinliği, dinginliği, bilgeliği ve ustalığıyla hayranlık uyandıran örnek olan sevgili Tamer Dövücü hocama teşekkürler.

Münevver Erçelebi (44) Ev Hanımı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Su gibi geçen bir eğitimdi. Aklı, sezgileri , emeği nasıl kullanacağımı öğrendim. Kendimi gördüm, çevremdeki insanları fark ettim. Önce allak bullak oldum. Sonra rahatladım. Bakış açılarım genişledi. Hiç ummadığım bilgiler vardı. Beni çok şaşırtan bilgilerle karşılaştım. Bilinçaltına nasıl ulaşılır, onu gördüm. Kendimi nasıl daha iyi hale getirebileceğimi fark ettim. Çok değerli insanlarla bir arada eğitim aldım.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Hocam derin bilgeliğiyle hayatı çözmüş ve bunu bize çok güzel bir şekilde aktardı. Mütevazi kişiliğiyle çok güzel bir model oldu. İnsanlığa yaptığı bu hizmet için teşekkür ediyorum.Yaşamımda değişim yaratan insan. İyiki varsın.

Mine İlhan (41) Ziraat Mühendisi

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Güzel dolu dolu geçen bir eğitimdi. Daha teknik, daha bilimsel ve aynı zamanda daha basit. Bunların hepsi yan yana olur mu diye düşündüğümde evet olurmuş diyebiliyorum. Bildiğim her şeyi görmeme sebep oldu.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Konuşmaya başladığında bir süre sonra evet bilgi birikimi çok yüksek diye düşünüyorsunuz. Ama çok sessiz konuşması ve elini önde bağlamasının vücut dilinde bir anlamı var mı diye düşündüm. Tanıdığım ve böyle bir eğitim aldığım için memnunum. Çıtamın + boyutunda bir adım yukarıya çıktığını görüyorum bunun için teşekkür ederim.

Zümrüt Erikoğlu (58) Ev Hanımı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Türkiye’nin gerçekten bu tarz eğitim sistemlerine ihtiyaç duduğunu, ne zamandır düşünüyordum. Ancak böyle bir sistemin ancak hayalini kurabiliyordum. Bunun gerçekleştirebilir olduğunu görmek beni hem kişisel, hem ailevi hem de ülkemiz bazında oldukça umutlandırdı ve mutlu etti. Böyle bir eğitimi alabildiğim için umutluyum ancak inşallah zaman içerisinde bunu gerçekten içselleştirip uygulayabilirim. Tamer hocamızdan ülkemiz adına bu eğitimlerin yaygınlaştırılmasını talep ediyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Dövücü ile ilk kez tanıştım, ve çok beğendim. Yukarıda da söylediğim gibi özellikle siyaset dilimizin değişmesi gerektiğini düşünüyorum. Tamer Hocayı, emeğini, yüreğini ve aklını koyduğu optimum denge modelini geliştirdiği için tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Bu dileğimin seminerdeki tüm arkadaşlarım için de geçerli olmasını diliyorum.

Ahmet Sarıkaya (29) Ayakkabı üretimi – ihracatı Firma Yetkilisi

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Hayatta başına gelen şeylerin ne olduğunu, nasıl olduğunu, neler olabileceğini fark etmek güzeldi. Bazı meselelerde FARKINDALI’ğı çok güzel bir şekilde kullanmayı planlıyorum.Çünkü farkında olmak, bir çok meseleyi gelecekte çözüme ulaştırıyor. Birçok anlatılanı iş hayatında karşılaştıklarımla örtüştü ve neler yapabileceğimin anlamına vardım. Benim için çok verimli oldu. Tüm yönetici ve karar verici pozisyondakilere tavsiye ederim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Hayatın anlamanın verdiği rahatlık ve özgüven yüzünden net olarak anlaşılıyor. Günlük iş hayatındaki stres ve panik durumlarında hep Tamer Hoca aklıma gelecek ve rahatlama ve doğru karar vermeme sebep olacak bunu biliyorum..Teşekkürler.

Kerim Önöz – Noter

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Yıllarca emek verilerek hazırlanmış çok önemli bir çalışma, kendimizi, çevremizi tanımak ve ruhsal dengemizi sağlamak anlamında fevkalade başarılı bir model geliştirmiş.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Bey için söylenecek şeyleri buraya sığdırmak zor. Çok çalışmış, emek vermiş. Sonuçta kendi iç huzurunu yakalarken, eğitime katılma şansını bulmuş insanları da başarıya, huzura götüren modeli de ortaya çıkarmış. Kutluyorum.

Fatma Gülsevil Can (49) Eğitim Danışmanı-Mucizeler Kursu Öğretmeni

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Üzerinde gerçekten ayrıntılı düşünülüp, araştırılıp, sentezlenmiş bir çalışma. Kendini geliştirme ve katkıya giden (bütüne katkı) yolun yani mistik-ruhani-kuantum-fizik-matematik-psikoloji-davranış bilimleri ve pek çok bileşenin formüle edilmiş şekli. Hayat ve kendimiz ve insanlar gerçekten + ile ifade edilerek basitçe anlatılmış. Gerçekten değerli bir çalışma, iyi ki katılmışım. Gerçekten taşlar yerine oturdu. Teşekkür ederim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Birkez daha bizlere yol gösteren, mürşid olan kişilerin, toplumların, ülkelerin aydınlanmasında etkili olduğuna tanık oldum. Sevgili hocamız Tamer Dövücü sevgi ile hizmete örmek olan bir kişi, emeğinize, yüreğinize, varlığınıza çok teşekkürler. Yolunuz açık ve aydınlık olsun.

Ahmet Dombaz (35) İşletme Müdürü

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitime katılmadan önceki ben ve eğitimi aldıktan sonraki ben arasındaki farkı gördükten sonra ne denli
faydalı olduğunu gördüm. Kendim, insanlar ve hayatla ilgili tüm eski düşüncelerime bir sünger çektim. Kendime, insanlara ve hayata daha farklı bir pencereden bakmaya başladım. Artıkhayatın başka bir +’sı var benim için.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
İyi ki böyle bir modeli hazırlamış. Çok bilgili, konulara çok hakim, inşallah Türkiyedeki Tamer Dövücü’ler çoğalır.

Pınar Asığ (41) Ev Hanımı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Katıldığım ilk eğitimdi. Büyük zevk aldım. Bu eğitim sayesinde 41 yaşında ikinci baharıma başladığımı düşünüyorum. Artık ailem ve benim daha mutlu ve huzurlu olacağımızı düşünüyorum. İnsanları anlamamı ve hayata pozitif bakmamı sağladı. Yaşamımı artık yüreğim ve aklımla daha sonra da emeğimle dengede tutacağım. Özetin özeti Kendimi Buldum…

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bana Allah’ın gönderdiği bir melek diye düşünüyorum. En zor anlarımda çok kolay bir şekilde bana yardımcı oldu. Süper bir insan. Dilerim hep dengede ve mutlu olur.

Hüdaverdi Akbeyik (60) Öğretim Görevlisi

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Ülkenin ve dünyanın sosyal, ekonomik ve kültürel tehditlerin, fırsatların karşısında yaşanılan zihinsel, duygusal ve ruhsal süreçlerle anlamlandıran bir eğitim modeli. Ve anlamın bu fırsat ve tehditlerde mutluluk ve başarı ile aydınlatan, yakınlaştıran ve baharlaştıran bir model. Bugün mutluluk ve başarı yollarınında aydınlandığımı, bügüne taşıyarak yürümeye başladığımı hissediyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Anadolu’nun her döneminde dengeyi sağlayan, zor anlarda daha çok görülen akıl ve gönül adamları vardır. Mevlana, Yunus Emre, Hazı Bektaşı Veli gibi. Bilim adamları, sanat adamları gibi. Tamer Dövücü de bu yolda yürüyen ülkemizin dengesini sağlayan önemli ustalardan biri.

Ali Önöz (26) İş Adamı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitimin ilk gününden son gününe kadar geçen süreç gerçekten etkileyiciydi. Burada aslında anlatılanlar herkesin bildiği şeyler sayılabilir. Fakat son gün buradan ayrılırken ben kendimi çok yeni şeyler öğrenmiş gibi hissediyorum. Bu vesile ile bu eğitime katılmaktan büyük mutluluk duydum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Bey’in sesindeki dinginlik gerçekten beni çok etkiledi, özellikle son yapılan uygulamada adeta transa geçtiğimi hissettim. Kendisine biriktirdiklerimi bizlerle paylaştığı için teşekkürü bir borç bilirim.

İclal Gürocak (48) İngilizce Öğretmeni

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bu eğitimi ikinci kez aldım.. Ama bir artı birin 10 yapabildiğini gördüm. Şu an zihnim daha parlak, aklım hazır, yüreğim açık, dengem yerinde. Enerji doluyum. Günlük hayatta ara sıra hafif savrulmalar yaşasam da bunu daha kolay fark edip kolayca üstesinden geleceğimden eminim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Dövücü öğretmenimiz için ne söylesem azdır. Çok teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Gördüğüm en mükemmel hoca Tamer Dövücü’dür. Türkiye için çok büyük bir kazançtır. Bir sonraki eğitimini sabırsızlıkla bekliyorum.

Serpil Temizel (47) Noter

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bu eğitimi alırken bir uçaktan insanlara, kurumlara, şirketlere, devlete bakıyormuşum gibi hissettim. İnsandan yola çıkarak dünyayı anlamaya çalışmak gibiydi, yani bir çeşit tüme varım ama aynı zamanda tümevarıma giden insanı da parçalayark anlamak.. Kısaca insana hem içten, hem de uzaklaşarak bakmak bana iyi geldi. Eksiklerimi, yanlışlarımı, insan yanımı, önceliklerimi, sıradanlıklarımı, başardıklarımı yani Serpil’i gördüm.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Kendini gerçekten iyi yetiştirmiş ve emek harcamış, bu işe yüreğini koymuş birisi.

Mine Zengin (62) Doktor

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Yaşamı 6 gün gibi kısa bir zamanda daha anlamlı, daha net bir şekilde görebildim. Bundan sonraki yaşamda emin adımlarla başarılı bir şekilde ilerliyeceğime eminim. Herşey şimdi benim için daha net, daha anlamlı ve daha kolay olacak kanısındayım.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Anlatım son derece doğal, sıkılmak mümkün değil. Bilgi son derece yüksek.. Sanki 6 gün dakikalara sığdı ve anlatılmaz güzeldi, çok teşekkürler.. Devamını bekliyoruz.

İsmail Yılmaz (49) Sanayici

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Öğretici yanı çok güçlü. Bu gibi bir eğitimin en küçük topluluk olan aileden, toplumun en üst katmanlarına kadar verilmesinin hayal ettiğim yaşanabilir bir dünya için çok gerekli olduğunu düşünüyorum. Buna toplum olarak gerçekten ihtiyacımız var.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Eğer bende pozitif bir değişim olduysa (ki bu böyle) doğru kişiden, doğru bilgiler aldım. Gerisi uygulamada-o da benim sorunum.

…………..(22) Öğrenci

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Klasik bir başlangıç olarak eğitimin benim için gayet faydalı geçtiğine inanıyorum. Bu eğitim bilgileri bize iğneyle enjekte edilmiş gibi değil de daha akılda kalıcı ve gerçekci olması açısından başarılı bulduğum yöntemlerin gösterilmesi ve gerisinin kişiye kalmış olması yöntemiyle öğretildi. Bir sonraki eğitime katılmayı sabırsızlıkla bekleyeceğim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Sempatik , hoşgörülü ve mütevazi bir insan. Anlatırken, örnekler vermesi kendisinin daha etkin olmasına ya da bize daha iyi aktarmasını sağlıyor.

…………. (47) Hukuçu

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Beğendim. Olaylara dışardan bakma becerisini arttırıyor. Bütünsel bakabilmeyi öğrendim. En önemlisi dengede olmayı öğrenmeye çalıştım. Hayata bakışım değişti. Özün özünü veren bir eğitim. Sorunları daha rahat çözebileceğim. Teşekkürler.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Biraz daha yükses sesle anlatım ve daha fazla güleryüz olursa daha iyi olur.

Alper Şahin (24) Pazarlama Yöneticiliği

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Emek, akıl, yürek üçgeninin orta noktasında hayatımı şekillendirmek üzere yeteneklerimi geliştireceğim. Bu mekanizma hayatın içerisinde sistemin temel dişlileri haline gelecek.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tanıdığım ender derinlikte, akılcı, güçlü karakterlerin arasında yer ettiler hayatımda. Ekseninde olmak bana iyi gelicek.

Selen Çiftçi (35) Tekstil Mühendisi

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Çevremde ve bende olanları bir sistematiğe oturtmamı, farklı bir bakış açısı kazanarak rahatlalamı sağlayan bir eğitimdi. Tamer Bey’in engin bilgilerinden bir miktar yararlanabilmek bile bana çok iyi geldi. Teşekkürler.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
İnsan ve davranışlarını çok iyi çözümlemiş ayrıca bunu çok basit, anlaşılabilir, sistematik şekilde aktarabilen, gerçekten dengeyi yakalayabilmiş bir bilim adamı.

Hakkı Batuhan Uyar (21) Öğrenci

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eşsiz bir deneyim. Hayatın akışını bu denli bilinçli olarak çözmek, bunu dengeli bir sistem olarak insanlara sunmak müthş bir duygu olsa gerek. Neler yapmış olduğumu, neler yapmam gerektiğini artık daha iyi anlıyorum. Bir kez daha görüşüceğimize emin olabilirsiniz.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Sizin gibi kişilere her yerde ihtiyaç var.

Ayşegül Balyimez (28) Ev Hanımı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Çok güzel bir eğitim. Bu eğitimi aldığım için kendimi şanslı hissediyorum. İstediğim her şeye ulaşabilmek için kaynağın içimde olduğunu bilmenin hazzını yaşıyorum. Her anın çok değerli ve kıymetli olduğunun bilmenin sevincini yaşıyorum. Optimum Denge Modeli eğitimini bütün insanlara ulaşmasını diliyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Çok değerli, kıymetli, bilgili bir insan. Bu değerli bilgileri bizlerle paylaştığı için teşekkür ederim.

Pınar Akyıl Yılmaz (27) Çevre Mühendisi

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Farkındalık yaratma adına çok faydalı bir eğitimdi. Hayata 3. bir gözden bakmak bu olsa gerek. Hayat anlayabildiğin sürece bir damla su ve anlayamadığın sürecede okyanus demekmiş. Ben bu okyanustaki tüm damlaları daha iyi anlayabiliyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bakış açısı, anlatış tarzı, sabırlı ve sukunetli anlatışı ile takdir edilecek bir eğitimci. Bilimsel çalışmalar ile desteklenen bir eğitim vermesi ve sistemlerin bilimselliğe verdiği önemi anlatması daha çok güzeldi.

Alper Yılmaz (21) Öğrenci

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Birçok şeyi sorgulayan bir yapım vardır. Bunu aslında yaşım ilerledikçe daha iyi fark ettim. Yalnız kalıp bazen birçok şeyin nasıl ilerlediğini merak ederek çözüme ulaştırmaya çalışıyorum. Bu eğitim kafamda tasarladığım birçok şeyin düzenlenmiş olarak aktarılması şeklinde oldu. Birçok şey kafamda yerli yerine oturdu.

Erman Erikoğlu (33) Sanayici

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Gerçekten gittiğim eğitimler arasında en faydalı bulduklarımdan biriydi. Özellikle önce insanın kendi mutluluğu, huzuru, başarısı için çok önemli bilgiler edindim. Ayrıca bunu ne kadar çok kişi bilir, anlar
ve uygularsa bu memleketimizin de kurtuluşunun ilk adımlarından olacağını düşünüyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Bey’e teşekkür ediyorum. Anlatım tarzı ve dinleyicileri de eğitme dahil edişiyle her kişiyi etkilediği ve öğrettiğine eminim.

Sinan Soylu (39) İşadamı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
İnsanın hayatı boyunca yaşadığı her şeye karşı farkındalık yaratmasını sağlayan ve aynı zamanda karmaşık ve içinden çıkılmaz gibi görünen pek çok şeyi basit bir şekilde çözümlemeyi öğreten bir eğitim deneyimi yaşadım.
İnanıyorum ki hayatımın geri kalan kısmına klavuzluk edecek donanıma sahip oldum. Olayın aslında tamamen denge ile alakalı olduğunu kavradım.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Ne yaptığını bilen ve gereksiz, abartılı hiçbir anlatım tarzına girme gereği duymadan bilgisini, naturel ve kolay bir şekilde karşısındakine aktaran mükemmel bir eğitimci profili. Sizi tanıdığıma son derece memnun oldum. Teşekkürler.

………….

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
NLP Practioner ve NLP Master’dan sonra tamamen farklı bir düzeyde ele alınmış optimum denge modeli başta kendime ve birçoklarına yol göstericeğine eminim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitimi yapanın bu işi içine iyice sindirmiş olması, başarısını katlayarak arttırmıştır. Mükemmelleşme yolunda büyük bir adım olduğu kanısındayım. TEŞEKKÜRLER.

Yasin Kendüz (29) İşletme Müdürü

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bu eğitime katıldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Gerçek hayatta yapmış olduğumuz eksileri artıya çevirmek için gayet faydalı olduğuna inanıyorum. Hayata olumsuz bakan pencerede olumlu da bakılabileceğini anladım. Büyük resimlerde küçük detaylara indiğimin farkına vardım.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Alanında gayet başarılı ve bilgili, yorumsuz kalıyorum.

…………. (32) Asistan, Finansman Çalışanı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Şimdiye kadar katıldığım eğitimlerden daha gerçekci. Hayatın yaşamın içinden çıkıp bize teknik olarak veilmesi, en gerçekci eğitim. Yaşamızla bağdaşan, yaşadıklarımızı gösteren bir formül gibi. Hayatta nerede olduğumuzu gösteriyor.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Hocamı tanıdığım için mutluyum.Kendisi çok dingin ve sakin. Başarılar diliyorum. Ağzınıza sağlık hocam.

Sadık Bababalım (26) İşadamı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitim ile ilgili bilgilendirme broşürünü gördüğümde, içeriğin kafamda biraz havada kaldığımı düşünmüş çok da ilgimi çekmemişti açıkcası. “Kendini anlamak-insanı anlamak-hayatı anlamak” ancak 6 gün sonundaki düşüncelerim apayrı. Bu eğitim bu 3 cümle haricinde anlatılamaz belkide.. Hayatta kendimizi görmek, çevremizdeki insanların aslında bulundukları yeri, verdikleri mesajları anlamak, her şeyden önce de hayatın sistemini anlamak bu yaşta edindiğin en büyük şeylerden biri. Bundan sonra iş bize düşüyor. Teşekkürler.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Söylenecek çok şey yok aslında. Yukarıda bahsettiğim konularla ilgili bize yol açtığınız için teşekkürler.

Aynur Tin (42)

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Günlük sorunlar içinde debelenip dururken çözümün içimizde olduğunu öğrendik sayenizde. Dünyaya farklı bir pencereden bakabilmeyi. Sevgi dolu yaşamların hepimizin hakkı olduğunu. Yolumuzu aydınlattınız. Onca yıllık birikimlerimizi bizim gibi meraklı yüreklerle cömertçe paylaştığınız için çok teşekkürler.
Sevgili hocam, bu eğitimi aldığım için kendimi çok şanslı sayıyorum.Ve bu eğitimlerin okuldan başlayarak çocuklarımıza da verildiği günlerin hayalini kuruyorum.
Ve hayat devam ediyor.
Ve artık yaşamın getireceklerinden korkmuyorum.
Düşşem de nasıl kalkacağımı öğrendim.
Dengedeyim.
Huzurluyum.
Her şey için kocaman teşekkürler.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Söylenecek çok şey yok aslında.Yukarıda bahsettiğim konularla ilgili bize yol açtığınız için teşekkürler.

Gülbin Erikoğlu (31) İşletme – Ev Hanımı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Konu süperdi. Hayatın içinde hepimizin bilinçli olarak ya da olmayarak yaptığı şeyleri dengeye sokmamıza yardımcı oldunuz. Kendi adıma farkındalık kelimesinin ne kadar önemli olduğunun bir kere daha üzerinden geçmiş oldunuz. “Denge”, “savrulmamak”, “empati” bunların hayatta olmazsa olmaz şeyler olduğunu tekrardan kavramış olduk sayenizde. Herşey için teşekkür ediyorum ve bir sonraki eğitimde görüşmek dileğiyle..

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Senelerini bu işe harcamış olduğu, anlattığı deneyimler, verdiği tüm bilgiler beni gerçekten etkiledi. Eğitimlerine tekrardan katılmayı çok isterim. Bir de seneler sonra bu işi bırakmasına rağmen, tekrardan böyle eğitimler verme amacı beni çok etkiledi. Verdiğiniz bilgiler, hayat anlamında bu 6 günde bize kattığınız farkındalık ve deneyimleriniz için tekrar tekrar teşekkür ederim.

Hacer Ekin (54) Ev Hanımı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
-Eğitimin yaşı olmadığını her yaşta insanların bunlara ihtiyaç duyduğunu bir kere daha anladım.
-Eğitimdeki bilgilerin çoğunun yaşamımızda olduğunu ama bilmeden hayata geçirmiş olduğumuzu
gördüm.
-Bu bilgilerin tekrarlanıp, tazelenip bundan sonraki yaşantımda var olacağını öğrendim.
-Bundan sonraki hayatımda zorluklarla baş etmem herhalde daha kolay olacak..

İnşallah bu bilgileri tekrarlayarak, unutmadan hayata geçirmeyi başarabilirim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Optimum Denge Modelini bize zevkle anlatıp , bize faydalı olan Tamer Dövücü hocamıza minnettarım, çok teşekkürler. Bundan sonraki hayatında da başarılar diliyorum. İnşallah herkes bu eğitimi alır.

Ahmet İlhan (47) İnşaat Mühendisi

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bu yaşıma kadar aldığım eğitimlerin en faydalısı diye düşünüyorum. Yaşantım şimdiden değişmeye başladı ve bu değişimin pozitif yönde artarak süreceğini düşünüyorum. Eğitim sırasında 1 sn bile sıkıldığımı hatırlamıyorum. Bu eğitimin herkez tarafından alınması gerektiğini ve özellikle önemli kararlar arifesinde olan kişilerin buna ulaşabilmesi çok faydalı olacaktır.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Kendisini yürekten tebrik ediyorum. Bu imkanı bizlere sunduğu için ve konusunda gerçekten çok usta olduğunu ve kendi gibi başka eğitimciler yetiştirip bu toplum ve ülkemize büyük hizmetler yaptığını görmek bizi çok daha mutlu edecektir. Başarılarının devamını diliyorum.

Serpil Basmacı (47) Ev Hanımı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Yaşam zor bir yolculuk ve engeller var elbette. Sanırım bu yolculukta her birey zorlanacak ve hayat hiç kimseye kolaylıkla hediyeler sunmayacak. Bu zor yaşamda zorluklar karşısında nasıl davranmamız gerektiğini ve o kadar da karmaşık olmadığını anladım.
Bütün yaşamında olan bu güne kadarki yaşadıklarımı sibernetiğin içine koyunca o kadar basit ve doğal göründü ki..
Sorgulamalarım yokoldu. Yaşamın düzen ve düzensizlikden oluştuğunu anladım. Hayatın matematik, kimya, biyoloji olduğunu ve bunarın okul hayatında yaşamdaki yerlerine oturtmadığımı anladım. Gözümde kendi sorunlarım bir dişlinin parçaları gibi yerlerine oakadar güzel oturdu ki..

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Teşekkürler Tamer Hocam. Bunca yıllık emeklerinizi bizimle paylaştığınız için.. Harikasınız..

Dilek Zeybek (50) Sosyoloji Öğretmeni

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Optimum Denge Modeli semineri, hayata bütün olarak bakmamı sağladı. İnsan ilişkilerinde, diğer insanların davranışlarının nedenlerini daha iyi kavrayarak olayları kişiselleştirmemeyi öğretti. Eğitimin sonunda kendimi, daha güçlü, daha pozitif ve daha hafif hissettim. Kısacası eğitim süperdi. Kendimi hayatın içinde dışarıdan seyrettim. Neleri doğru, neleri yanlış yanlış yaptığımı anladım. Dengeyi bulduğumu düşünüyorum. TEŞEKKÜRLER.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitimcimiz Tamer Hoca teorik bilgileri pratikle birleştirerek anlattığı için etkileyici ve kalıcı olduğunu düşünüyorum. Sanki bilinç altımıza hitap eder gibi, sakin bir ses tonuyla anlatması da etkili oldu diye düşünüyorum. Hocamızda süperdi.

Sadıka Zühal Egemen (58) Resim-Sanat Tarihi Öğretmeni

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Yaşamımda önceliklerim hep öğretmek, eğitim vermek üzerine kuruluydu. Artık çok yorulmuştum. Bu eğitim kendime sunduğum en güzel armağandı diye düşünüyorum.
Bu eğitimle hayatımı kolaylaştıracak pek çok şeyin puzzle gibi oturduğunu düşünüyorum. Eğitim modeli uygulanırlığı çok zor olmayan ama uygulayamadığımız zaman deneyimlerimizi açık ve net olarak gösteriyordu.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bilgi donanımı, sunuş şekli, davranış biçimi her şey son derece dengeli ve bilgeceydi. Mükemmel deneyimlerinizi bizlerle paylaştığınız için sonsuz teşekkürler.

Atakan Yılmaz (29) Doktor

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Hayata bakış açımdaki düzenlemeleri, bunların sonuçlarını ve her seçeneğin aslında farklı bir yol olduğunu bir kere daha anladım. Eğitimde insanın kendi doğrularına bir de dışardan ve karşıdan bakmanın faydalı olduğunu yine bir kere daha farkına vardım. Hayatta olaylar karşısında o olay anında kısa bir süre uzaklaşıp ona göre hayatı yönetmek gerektiğini bir kez daha gördüm.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Hoca olaylar ve kişiler üzerinde çok iyi analiz yapıp, bu eğitimi ustalıkla uygulayan bir hoca. Hekimlikte öğrendiğim bilgilerle birbirini tamamlayarak bundan sonraki yaşamımda bana faydalı birçok bilgiyi sunan kişi.. Katılımcılarına sadece kendi farkındalıklarına varmalarını sağlayarak, çözümlerini yine kendilerinin bulmasını sağlıyor. İşte bu yüzden o gerçek bir USTA..

Ayşen Gürbüz (34) Ev Hanımı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitim hakkında bilgi aldım ve ben de orada olmak istiyorum duygusu oluştu. Bilmediğim bir ortam olduğu için kaygılarım vardı ama yaşamadan bilemezdim. Aynı zamanda maddi açıdan da zor durumdaydık. Benim için hayırlı olacağını düşündüğüm için şartları zorladım ve iyiki de zorlamışım. Daha ilk günden doğru yerde olduğumu düşünmeye başladım. Son günde anladım ki çok istediğim bir şey çok çok çok emek , yürek ve akıl istiyor. Hiçbirşeyin maddiyatla ölçülmeyeceğini çok iyi anladım. Son olarak iyiki bu anı yaşadım. Çok mutlu, yürekli ve huzurluyum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Öncelikle buraya insanlara yaşam getirdiğiniz için size çok teşekkürler.
İnşallah her şey gönlünüzce olsun.

Ümran Mersin (49) Organik Tarım Çiftçi

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bu kadar detaylı olmasa da daha önce buna benzer eğitimler (NLP gibi) aldım. İlk günlerde sanki her şey bildik, tanıdık gelmesine az çok çözümler üretebildiğimizi zannetmeme rağmen, birçok konuda niçin tıkandığımızı, neleri çözemediğimizin farkına vardım. Sanki yüreğimde kocaman beyaz bir yürek daha açıldı. Gerek kendi içimde, ailemde ve etrafımda olup biteni, gerekse onlara büyük pencereden bakabilme becerisine ulaşabileceğimi anladım. Yani her şeyin kendi içimizde çözüldüğünü. Bundan sonra Optimum Denge’de kalmaya kendime söz verdim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Sayın Tamer Dövücü hocamıza sonsuz teşekkürler, 6 günün nasıl geçtiğini anlamadan bu kadar tecrübe ve sistem sanki 6 saatte nasıl anlatılır şaşkınlıkla yaşayarak öğrendik. Herkese, psikologlara, psikiyatrlara gitmeyi bırakıp, hocamıza gelmelerini tavsiye ederim. Bilgelerin bilgesi USTA’ya çok teşekkürler. Ayrıca Hilal Balabalım hocamıza da çok teşekkürler.

………….

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
İlk derste “içinizdeki ışık ne renk” ya da “enerjiyi hisset’e” yönelik uygulama bana eğitim ile ilgili negatif düşünmeme neden oldu. Ütopik, saçma, burada ne işim var dedirtti. Piyasa çıkartılmış birçok gereksiz ve akıldışı eğitimler gibi düşündürdü. Ancak öyle olmadığını kısa zamanda anladım ve rahatladım. Dahası mutlu oldum. Birçok çelişkilere cevap buldum. Çünkü nasıl düşünmem gerektiğini (kendim yada başkası ile ilgili) düşünme tiplemeleri ve kimlik belirleme ile öğrendim. Özellikle bu 2 konu çok ilgimi çekti, bu sayede çözümler üretebildim kendi içimde. Ancak yeterli değildi tabiî ki, konunun acemisi olarak kalmak istemiyorum. Daha fazla bilgi, daha fazla uyarlayabilme.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Bilgi sahibi olup , onu aktarabilmek bir eğitimciyi değerli kılan en büyük unsur. Bu konuda son derece başarılı buldum. Aldığım eğitimi kullanıcağım. Bu motivasyonu bana verdi. Her yönden çok olumlu düşünüyorum. Çok teşekkür ederim.

Aylin Düzenli (40) Eski Bankacı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Bu yaşa kadar deneyimlediğimiz, deneyip yanılarak kendi el yordamımızla oluşturduğumuz davranış kalıplarımız, değer yargılarımız, çıkarımlarımız, anlamlarımız, kararlarımız, hepsi dağınık bir biçimde havada yüzerken, bu 6 gün sonunda teker teker ait oldukları yere oturdular, yerleştiler sanki. Eğitim sonrasında geceler boyu uyumakta zorluk çektim, bedenim yorgun olmasına karşın yeni şeyler öğrenmekten zevk alan bir insan olarak bu farkındalığın tümü bana müthiş bir enerji ve sevinç verdi.
Sosyal sorumluluk bilinci de aşıladığı için bu eğitimi yaratan Tamer Dövücü’ye iki türlü teşekkür ediyorum.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Bey 6 güne büyük bir sadelik ve sistematik içinde bir eğitim hazırlamış. Büyük bir emek var , bunu hissediyorum. Eğer biraz yorgunluğu hafifleyebilecekse “gerçekten değdi emin olabilirsiniz hocam” demek isterim. Yüreğinize, emeğinize, ağzınıza sağlık..

Deniz yıldızı öyküsündeki gibi… Onun için farketti…

Aysun Yağcı (38) Öğretmen – Öğrenci Koçu

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Şimdiye kadar aldığım eğitimler içinde bende en çok aydınlanma sağlayanı bu eğitim oldu. Gerçektende önce kendimi sonra çevremdeki insanları ve geniş kapsamlı olarak hayatı anlamamı sağladı.. Artık kendime ve çevreme çok derin bir farkındalıkla bakabiliyorum. Bu eğitim toplumsal bilinci arttığı için en yakınımdan başlayarak bu eğitimi herkesin almasını ve onlarla da aynı dili konuşabilmeyi arzu ediyorum. Çünkü ben artık hiçbir zaman bu eğitimi almadan önceki ben olmayacağım. Bunu çok iyi biliyorum. Kaynaklar içimizde. Biz bu eğitimde içimizdeki kaynaklara ulaşmayı öğrendik. Yapılan uygulamalarla alet çantamızı doldurduk ve neyi nerede kullanmamız gerektiğini çok iyi biliyoruz.. Bu eğitimin ağırlıklı uygulamadan oluşacak olan ikinci aşamasını sabırsızlıkla bekliyorum.. Bu eğitimin düzenlenmesinde emeği geçen güzel insanlara teşekkürü bir borç bilirim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tamer Hocam’la yeniden öğrencilik günlerine dönmek çok keyifli bir süreçti. Eğitim hiç bitmesin istedim. Onun bilgeliği, tevazusu, yaptığı işe yüreğini koyması, bunların yanı sıra dinginliği, hoşgörüsü, beni çok etkiledi. Bir eğitimci olarak modellenecek çok fazla yönü var. Bize anlattığı her şeyi önce kendinde uygulamış. İçselleştirmiş bir insan.. Bu nedenle anlattıkları çok daha inandırıcı oluyor ve insanı derinden etkliyor. İyi ki aklınızı, emeğinizi ve yüreğinizi bu işe koymuşsunuz, saygıdeğer hocam.

Fadime Emir (50) Eğitimci-Şifacı

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Hayatı, kendini, insanı ve evreni anlama stratejilerinin bukadar sistematik, anlaşılır ve sade bir düzeyde anlatılması şahaneydi. “Bilginin” uygulama aşamalarının yalın hale getirilmesi ve günlük yaşamın pek çok boyutuna uyarlanabilmesi becerisinin sunulması olağanüstüydü.. Onbeş yıldan beri okuduklarımın, öğrendiklerimin net bir harita halinde sunulması müthiş bir hazza dönüştü. 20.yüzyılda Gurdjieff’in batıda başlattığı 4.yol ekolüne çok benzer bir ekolün doğmakta – doğmuş olduğunu düşündüm eğitim boyunca.. Bu doğumun ülkemizde gerçekleşmiş olması gurur verici. “Yapabilmek için olmak gerekir” felsefesini hayata geçiren bir ustalığın eseriydi bu eğitim. Çok çok mutlu oldum. Teşekkürlerimle.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Ustalığın sadeliği, bilgeliğin yansıması ve kapsayıcılığı.. Sevgili Tamer Bey enerjinizle ustalığınızı zaten yayıyorsunuz, ne mutlu bizlere ki sizi dinleme şansımız oldu.

…………. (20) Öğrenci

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Hayal ettiğimin çok çok ötesinde bilgi edindiğim, aslında kişsel gelişim olarak göremediğim bir eğitimdi. Hepimizin az çok bildiği ancak yerine oturtamadığı bu bilgileri sadece 6 günde sistematik biçimde almak , anlamak en iyi deneyimlerimdendi. Erken yaşta bu eğitime katıldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum ve benim öğrendiğim her şeyi bu eğitime katılmayan insanların da öğrenmesini isterdim. Çünkü bu aslında kişiselden yola çıksa da, en toplumsal eğitimdi bu güne kadar gördüğüm.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Emek – Yürek – Akıl dedik.. Her işte olması gerek, dengeyi sağlamak gerek. Gördüğüm en öenmli özelliği Tamer Hocanın bu işe ciddi emek sarfettiği, yüreğini ortaya koyduğu ve akıl denen şeyin ne kadar faydalı ve güzel bilgiler üretebileceğini gösterdiğidir. Kendisine çok çok teşekkürler ediyorum ve hayat boyu dengeler – mutluluklar diliyorum.

………….. (47) Avukat

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
İnsanlara, hayata, yaşama bakış açımı inanılmaz değiştirdi. Böyle bir eğitim içinde bulunmak beni çok mutlu etti. Çocuklarıma daha faydalı olacağı inancındayım. Çekirdekte kendimi, sonra çocuklarımı ve az da olsa toplumu değiştirebileceğim inancındayım.Teşekkürler.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Eğitim başında çok tepkisiz, nötr bir insan olduğunuz izlenimini edindim. İlerleyen günlerde huzur bölümüne fazla kaydığınız için orda olduğunuzu düşündüm. Ama eğitimin sonunda insanı ve ilişkileri sonuna kadar çözmenin verdiği özgüvene sahip olduğunuzu gördüm. Sizin farklı kimliklerinizi tanıyabilince doğru fikre sahip olacağım inancını verdiniz , teşekkürler.

Bekir Sıtkı Urgancıoğlu (60) Tüccar

Eğitimle İlgili Düşünceleriniz:
Dünyaya, yaşama bakış açımda çok faydalı oldu. Olayların neden ve niçinlerini anlamam ve çözmemin bundan sonra daha kolay olacağını biliyorum. Dengeli bir yaşamın daha az kaygılı olacağını da biliyor ve seviniyorum.
Bu eğitimi keşke 40’lı yaşlarımda alsaydım diye kendime çok hayıflandım. Ama yaşamın her anını değerlendirmem gerektiği için de gene şanslı olduğumu da düşünüyorum.. Çünkü yaşam gerçekten çok değerli ve her anını değerlendirmek gerekiyor.
Kendim, ailem ve ülkem için bundan sonra da daha farklı ve olumlu şeyler paylaşan bir kişi olarak yaşamımı sürdüreceğim.

Eğitimciyle İlgili Düşünceleriniz:
Tek düze bir ses tonuyla konuşması önceleri garibime gitmişti. Çünkü bu kadar iddalı bir konuda ders verebilecek seviyeye genç yaşlarda gelmiş bir kişinin bunu bilmemesi imkansız diye düşündüm.
Sanıyorum bizim daha dikkatli dinlememiz için gene uyguladığı bir teknik olduğunu düşünüyorum. SAYIN Tamer Hocam çok teşekkürler. Sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.